U15 | 5. MÍSTO NA POHÁRU

18.06.2024

U15 bez velkého hřiště, ale s velkým srdcem!

Minulý víkend se naše kategorie U15 účastnila vrcholu jarní části sezóny - Českého baseballového poháru.

Bez možnosti trénovat na regulérním baseballovém hřišti jsme turnaj úspěšně absolvovali, a obhájeným 5. místem si zajistili postup do podzimní kvalifikace na MČR. Jako jediný tým v ČR se připravujeme pouze v omezených podmínkách dětského hřiště i přesto konkurujeme díky velkému srdci těm nejlepším týmům.

Skupinu jsme neměli jednoduchou, pohárový klíč nám přiřadil Nuclears Třebíč, Klasik Frýdek Místek, Techniku Brno a současnou špičku Hrochy Brno. Na turnaj jsme odjížděli s cílem zajistit si postup na kvalifikaci MČR, a pokusit se překvapit a probojovat se do semifinále turnaje. Rozčarování a pád nohama na zem pro nás nastal hned v prvním zápase proti Nuclears. Nedokázali jsme se prosadit na pálce, a udělali jsme několik chyb v obraně. Zápas jsme prohráli 2:7. Po zápase jsme měli několik minut na otřepání prohry a vyčištění hlavy. 

Hned v následujícím zápase jsme se postavili Klasiku Frýdek Místek. V tomto zápase jsme se zlepšili na pálce a odehráli jsme ho jen s drobnými chybami v obraně. Zápas jsme vyhráli 10:4 a zapsali první body do tabulky. 

V sobotu byla naším prvním soupeřem Technika Brno. Vědomi si následujícího těžkého zápasu s Hrochy jsme nastoupili proti Technice s mladšími hráči, kteří se snažili dokázat, že jsou platnými hráči týmu a zápas dotáhli do vítězného konce 6:4. Touto druhou výhrou jsme splnili náš cíl v podobě postupu na kvalifikaci MČR. 

Pokud jsme chtěli postoupit do semifinále turnaje museli jsme porazit Hrochy. Zápas byl od začátku velmi těžký. Žádný z týmů nedělal chyby. Ježkům se dařila pálka a ujali se vedení v zápase. Díky jedné naší chybě v obraně se Hroši ve čtvrté směně ujali vedení. My jsme se ale nevzdali a pořád jsme Hrochy dotahovali. V dohrávce poslední směny se nám při dvou autech podařilo naplnit všechny mety a odpalem za hráče zadního pole jsme si vytvořili šanci k obratu skóre. Bohužel naši běžci neunesli tíhu okamžiku a díky banální chybě v běhu po metách se Hrochům podařilo zahrát třetí aut a tím vyhrát zápas 8:6. 

Tím se nám zavřela cesta do semifinále. Ze zápasu jsme ale odcházeli se vztyčenou hlavou a novou zkušeností, že dokážeme hrát vyrovnané zápasy i s nejlepším týmem v ČR. V neděli jsme hráli skupinu o 5. -9. místo. Našimi soupeři byli Hippos Brno, které jsme porazili 4:3. 

Posledním naším soupeřem byli Arrows Ostrava. Tento zápas jsme pojali jako náš vrchol turnaje a vyhráli ho 10:0. S dvěma prohrami ze šesti zápasů se nám podařilo obhájit loňské 5. místo. Turnaj nám ukázal, že jsme schopni hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími týmy, dále směr kde musíme posílit tréninky, aby jsme uspěli v podzimní kvalifikaci na MČR. Tohoto úspěchu jsme dosáhli díky nasazení hráčů, trenérů a hlavně podpoře rodičů. 

Všem patří velké poděkování.