O nás

Baseball v Jihlavě

V roce 1987 se začíná pod vedením L. Jirků scházet skupina jihlavských sportovců, kteří hrají první přátelská utkání v softballu. Tím se při ekonomické škole utvořil tým Ekonom Jihlava, který se od následujícího roku účastní softballových soutěží a turnajů. Z tohoto družstva byl 12. 12. 1989 založen baseballový oddíl TJ Sokol Bedřichov.

V roce 2000 Pavel Průcha zakládá mládežnický Baseballový klub Ježci Jihlava, který do roku 2011 vychovává řadu výborných baseballistů.

V roce 2014 jeho činnost obnovuje a s dalšími trenéry buduje fungující klub nejmladších baseballistů, který se každým rokem rozrůstá o další týmy a hráče, hrající soutěže po celé ČR.

Baseball v ČR

Úplné začátky baseballu v ČR jsou spojeny s Joe Firstem a Masarykovým táborem YMCA na Sázavě. Nacistická okupace ani komunistický režim americké hře nepřály a tak je další rozvoj možný až v šedesátých letech, kdy se v Praze hrála první utkání.

Největší rozvoj nastal od 90. let. Dnes se v Česku baseballu věnuje přes 5.500 registrovaných sportovců, kde velkou většinu tvoří děti a mládež. Česká baseballová asociace organizuje tři úrovně soutěží - Extraligu, 1. Ligu a Regionální přebory s propracovaným systémem věkových kategorií.

google-site-verification: google24f3dc4c8ea9a311.html