Český baseballový pohár 2017 U8

20.09.2017

S hořkou příchutí nedokončeného díla skončil vrchol letošní sezony pro kategorii U8 - ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR.

Více než ne zcela kompletní sestava nás od daleké cesty do Ostravy odrazovala hrozba deště, která se nad Ostravou vznášela po celou dobu příprav i průběhu Poháru.

Po několika hovorech na horké lince Průcha - Ostrava, Průcha - Tulis byl v sobotu v sedm hodin ráno vydán pokyn JEDEM. Později se potvrdilo, že to byla správná volba, protože se jako zázrakem v sobotu Ostravě déšť vyhnul a celý sobotní program se odehrál v plném rozsahu.

První soupeř TEMPO PRAHA
Už předem nám bylo jasné, že tento zápas bude určovat naše umístění ve skupině. Chceme-li pomýšlet na boje o páté místo, musíme vyhrát. Zápas dvou vyrovnaných týmů rozhoduje naše nemohoucnost na pálce, kdy v první směně nedokážeme stáhnout jediný bod a s tímto úvodním deficitem se již nedokážeme poprat.

Reparát s OILERS HODONÍN
Jsme si vědomi, že pokud máme šanci úvodní porážku napravit, tak jedině s Oilers. Hned první tři pálkaři začínají na pálce prudkými odpaly, soupeřovu obranu se nám daří dostat pod tlak a díky následujícím nepřesnostem a chybám postupně završujeme poměrně hladké vítězství.

David s HROCHY BRNO
Nejtěžší soupeř, který nás na turnaji čekal. Doufali jsme v naši schopnost potrápit jasného favorita, ale Hroši nenechali nic náhodě a díky jejich pálkařské kanonádě jasně vítězí.

Poslední sobotní zápas s OLYMPIA BLANSKO
Konečně se nám na závěr dne probudily pálky, přestože často nepochopitelně směřovaly přímo na nadhazovače. To ale byla voda na mlýn blanenské obrany, která nám bez jediné chybičky či nepřesnosti nedovolila ani jednou skórovat a tak končíme první den turnaje výsledkem připomínající debakl.

Unavení, ale i přes zklamání z první porážky s Tempem, stále vyhlížející slušný výsledek, jedeme na hotel.

Neděle - BOJ S POČASÍM
Od rána se střídáme u okna a za oknem se naopak střídá déšť s deštěm ještě silnějším. S obavami se vydáváme na hřiště, kde se s rozhodnutím o zrušení turnaje otálí natolik dlouho, že déšť ustává a komisař oznamuje, že se hrát bude.

Počasí se stále drží na hraně hratelnosti a dle "nouzového" rozpisu zápasů se začínají přednostně hrát zápasy důležité pro určení semifinalistů. Je nám jasné, že hlavním tvůrcem dnešního rozpisu bude počasí, proto na nic nečekáme a jdeme se připravovat na zápas, abychom byli připraveni jakmile bude na některém z hřišť volno.

Těšíme se na důležitý zápas s Arrows Ostrava, který určí konečné pořadí naší skupiny. Arrows mají z předchozího dne shodně s námi jedinou výhru a vítěz tohoto utkání (čtvrtý ve skupině) by se následně měl utkat se čtvrtým týmem z druhé skupiny (Třebíč Nuclears) o konečné sedmé místo.

Tušíme, že poslední zápas o konečné sedmé místo počasí již odehrát nedovolí a pořadí se tak bude určovat pouze z konečného pořadí obou skupin.

Rána však přichází v nepochopitelném rozhodnutí, že se zápas Ježci-Arrows dohrávat nebude, přestože se jedná o poslední zápas skupiny přímo ovlivňující její konečné pořadí. Další snahy zvrátit toto rozhodnutí hatí odjezd Arrows "domů".

Velké zklamání všech hráčů, že se již žádného zápasu nedočkají mírní (účastnické) medaile. Nakonec tak odjíždíme domů bez možnosti přímého souboje o umístění i bez vědomí, na kterém místě jsme nakonec skončili.

Martin Tulis