Český baseballový pohár U10

22.09.2018

Celkem 18 týmů z celé České republiky se sjelo porovnat své baseballové dovednosti. Tým Ježků ve skupině "A" doplnili Draci Brno, Olympia Blansko, Klasik Frýdek Místek, HIT Opava.

pátek 21.9 - Draci a Opava

První zápas s Draky pro nás znamenal výraznou prohru 0:17. Pouze v prvních dvou směnách jsme dokázali v obraně zahrát 3 auty a zabránit pěti doběhům soupeře. V útoku byla naše pálka naprosto tragická.

Po hodinové přestávce proti nám nastoupil tým HIP Opava. Mnohem lepší pálka a mnoho chyb soupeře v obraně rozhodlo o naší výhře 15:2. Pro jediné dva body soupeř doběhl až v dohrávce poslední směny a to po naší chybě na třetí metě. Výhra všechny velice povzbudila a dala naději na lepší umístění ve skupině.

Sobota 22.9. - Olympie, Frýdek Místek, Oilers

V sobotu ráno v 09:00 hod jsme nastoupili proti Olympia Blansko. První dvě směny oba týmy udělaly v obraně vždy tři rychlé outy bez doběhu soupeře. Bohužel ve třetí a čtvrté směně Olympie doběhla vždy pro 3 body. Ježci nedokázali v útoku odpovědět a to rozhodlo o naší prohře 0:6.

V přestávce mezi zápasy si všichni hráči tréninkově vyzkoušeli odpaly , abychom si trošku zvýšili sebevědomý. Poslední soupeř naší skupiny Klasik FM na nás vyrukoval v první směně opravdu zhurta. Jako hosté jsme začali na pálce, ale příhoz 6-3 a dva chycené lufty na čtyřce ukončily náš útok po třech pálkařích. A naopak Klasik FM doběhl v první směně pro dva body. Pak se ale baseballové štěstí přiklonilo k nám a během dalších dvou směn jsme doběhli pro 5 bodů. Výbornou obranou jsme soupeři dovolili udělat další a jediný bod až v dohrávce poslední směny a Ježci tedy dokázali vyhrát 5:3. Pro nás trenéry a jistě i pro přihlížející rodiče byla tato dohrávka opravdu na "infarkt". Následovala obrovská a zasloužená radost všech Ježků !

Ve skupině jsme tedy skončili na třetím místě za Draky a Blanskem !

Našim dalším soupeřem se po dlouhém rozhodování organizátorů stal tým Brewers Klatovy. Los nám přiřadil pozici hostů. Klatovy v první směně udělaly dva body a stav 0:2 trval až do konce čtvrté směny. V páté směně se konečně do toho naši pálkaři pořádně opřeli a doběhli jsme pro 3 body. Soupeř měl však dohrávku a bohužel pro nás doběhl pro dva body. Prohra 3:4 byla pro nás velké zklamání. Měli jsme výhru na dosah, ale ..... bohužel.

Tato prohra nás odsoudila hrát o 11-cté místo s Oilers Hodonín. Do hry nastoupili hráči, kteří seděli na střídačce a našim motem už bylo jen si užít hru. Pozitivní bylo, že jsme měli na pálce za celý zápas jen jedno SO. Sice jsme nedoběhli ani pro jediný bod a prohráli 0:12, ale hra to byla pěkná okořeněná z naší strany pěknými zákroky v obraně. Nováček týmu David P. si chytl svůj první luft na sedmičce - gratulujeme !

Chtěl bych tímto poděkovat všem rodičům za jejich podporu během celé letní sezóny a za oba trenéry musím říci, že jsme potěšeni a vděčni za jejich slova uznání. Tímto předávám žezlo budoucích "komentářů" do rukou Martina Živného, neboť já se od října budu věnovat kategorii U9 (nyní ještě U8). Tak ať se daří 😊

Honza K.

18 U10 ČBP Hluboká