Český baseballový pohár U8

09.09.2018

Ježci na Českém baseballovém poháru kategorie U8 získali sedmé místo.

V průběhu turnaje se Ježci střetli s pěticí týmů - Olympia Blansko, Arrows Ostrava, Hroši Brno, Pipas Brno, Pelikans Bučovice.

Sobota

V prvním utkání jsme se postavili Olympii, kterou jsme potrápit nedokázali. Ať jsme odpálili do země nebo do vzduchu, blanenská obrana vždy dokázala bezchybnou hrou auty zahrát.

S velkým očekáváním jsme šli na zápas s Arrows. Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme dokázali stahovat hodně bodů, ale selhali jsme v obraně. Ostrava většinu bodů získala na naše chyby a nepřesnosti, které samozřejmě okamžitě trestala. Do dohrávky poslední směny jsme šli s jednobodovým náskokem, který jsme neudrželi a Arrows vyhráli 15:11.

V zápase s Hrochy jsme udělali několik změn v obraně a snažili se více bodů získat agresivnějším během po metách. V obraně se nám podařilo bezchybně pochytat spoustu odpalů do luftu, ale zadní pole jinak úplně nefungovalo.

Neděle

Po sobotních třech porážkách nás čekali zápasy o páté místo, respektive sedmé místo. Prvním soupeřem byli brněnští Pipas. Po druhé směně byl na tabule stav 1:7 a my jsme byli zralí na ručník. Naštěstí jsme si ještě včas uvědomili, že jsme přijeli hrát baseball a začali dupat na pálce i v obraně. Postupně jsme skóre změnili na 14:12 a s dvoubodovým náskokem jsme šli do dohrávky. Bohužel soupeři vyšel ideálně line-up a po třech dobězích Pipasů byl zápas ukončen.

Druhá prohra v dohrávce v tomto turnaji hodně zamrzela, ale o to více jsme mohli být spokojeni s výkony. Čekal nás poslední zápas o sedmé místo s Pelikans Bučovice. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a na soupeře jsme vlítli a vyhráli.

Výsledky:
Olympia - Ježci 17:0
Arrows - Ježci 15:11
Ježci - Hroši 3:15
Pipas - Ježci 15:14
Pelikans - Ježci 7:20

18 U8 ČBP