Dvě vítězství Ježků U10 na začátek sezóny

23.04.2018

S velkým úspěchem vkročili do sezóny nejstarší Ježci, když na turnaji v Blansku dokázali porazit nejen domácí tým, ale i Hrochy Brno a po prvním víkendu se usadili na dělené druhé příčce.
Fanděte našim Ježkům, ať jejich forma nekončí...

Pohledem trenéra:
Na první venkovní turnaj kategorie U10, konaný 21.04.2018 v Blansku jsme jeli s lehkými obavami, jak si vlastně v konkurenci silných týmů oblasti Jih budeme stát. Počasí bylo na tuto dobu až překvapivě letní a ti kdo si zapomněli doma opalovací krém si museli půjčit od ostatních. Obě hřiště baseballového areálu v Blansku byla perfektně připravena a hrát na nich bylo opravdu potěšení.
Náš první zápas proti Oilers Hodonín se pro nás vyvíjel velice slibně, po prvních dvou směnách jsme vedli 3:1. Pak se k nám ale baseballové štěstí obrátilo zády a během dalších dvou směn jsme dokázali přidat pouze 3 body, zatímco soupeř, kterému se na pálce opravdu dařilo, přidal 8 bodů. Přestože jsme tedy nakonec prohráli 6:9, byl to velice pěkný zápas se spoustou krásných herních situacích a měli jsme z něho velice dobrý pocit.

Po tomto zápase byla hodinová pauze kdy jsme si vyzkoušeli dovednosti MASTERS : souhra vnitřního pole, hod do dálky, odpal ze stativu do dálky, běh po metách.
Druhým soupeřem pro nás byl Nuclears Třebíč a tento tým jako by byl pro nás začarovaný. Až do třetí směny jsme se soupeřem drželi krok. Ani jednomu týmu se totiž na pálce moc nedařilo, obrana v poli dokázala vždy udělat tři rychlé outy a na začátku čtvrté směny jsme prohrávali pouze 0:2. No a pak to přišlo. Zatímco naše pálka zůstala i nadále bezzubá, Třebíč se rozjela a za dvě směny si doběhli pro 10 bodů. Jen pro porovnání, z našich pálkařů se pouze Kubovi podařilo dostat na první metu a celkem jsme nasbírali 7 strike outů (soupeř pouze jeden). Jako kdyby hrál úplně jiný tým než ten s Oilers.
Ani začátek zápasu s Olympií Blansko se pro nás nevyvíjel moc pozitivně. První směna a první dva pálkaři SO (=strike out), do konce druhé směny se pouze Jáchymovi podařilo dostat na třetí metu, jinak všichni ostatní out na první metě - všechny odpaly směřovali na nadhoz, který vše bez problémů sebral a přihodil na první metu. Pak ale přišla třetí směna a na pálce se začalo dařit, nějaký ten error soupeře a měli jsme 4 body. Na začátku čtvrté směny, která se už v podstatě neměla hrát, protože uplynulo 40 minut a soupeř ani nebyl v poli, jsme vedli těsně 4:3. Po lehce emotivních výměnách názorů kaučů obou týmů jestli hrát nebo nehrát se nakonec čtvrtá směna rozehrála. Sice jsme další bod nepřidali, ale prvního pálkaře soupeře jsme rychle vyoutovali na první metě a další dva nedokázali vůbec odpálit. Obhájili jsme tedy těsný výsledek 4:3. Z tohoto vítězství jsme byli všichni velice šťastní a hráče to nabudilo do posledního zápasu s Hrochy.

A s Hrochy jsme opravdu začali ve velkém stylu ! V první směně jsme si doběhli pro 5 bodů, Jáchymovi se dokonce podařilo na odpal doběhnout až na třetí metu. Soupeř bez doběhu. Nám se v dalších směnách v obraně dařilo a soupeř získal jen 3 body - z naší strany 2x chycený "luft" na nadhozu a na šestce, jednou jsme dokonce úspěšně zahráli out na domácí metě kde byl Lukáš, 2x out na první metě kde stál Michal a soupeřova dvě SO rozhodla o našem vítězství 6:3. Opět velká radost dětí z vítězství nad tak dobrým soupeřem.

Zde je link na stránky ČBA s výsledky turnaje (mají tam chyby ve výsledcích ale slíbili je opravit) : https://www.baseball.cz/modules.php...
Věřím že se dětem i rodičům turnaj líbil a že si ho užili.
Nevím jak u ostatních, ale nám hráči cestou domů únavou usnuli.
J. Kubík