Dvě výhry U10 z Brna

31.05.2018

Další dvě výhry si na svůj účet připsala naše nejstarší kategorie na posledním turnaji v Brně.


Třetí baseballový turnaj U10 konaný 26.5.18 v Brně na MBS se nám hned na začátku lehce zkomplikoval.


Z původních 10 hráčů nám nemoci dva odstavili (Dominik horečky, Michal střevní problémy), ale jeden náhradník se přece jen našel a do Brna jsme tedy v sobotu vyjeli v devíti.


Turnaje se mimo nás účastnili Hroši Brno, Draci Brno, Blansko a Třebíč. Počasí bylo opět slunečné a teploty na hřišti se během dne vyšplhaly až k 30°C a bohužel na hřišti č.2 se nebylo před sluníčkem kam schovat.
V prvním zápase jsme jako domácí tým nastoupili proti Drakům a na nadhoz se opět postavil pan Brabec. Hned v první směně se nám podařilo doběhnout pro bod (Jirka R. - posouvali ho Adam a Jáchym). Naše obrana hrála velice dobře a Drakům jsme v první směně dovolili pouze vyrovnat. A přestože naše pálka nebyla vůbec špatná, bodově to však bylo z naší strany vše - pouze Danovi se podařilo odpálit do zadního pole, ale tam mu míč chytla ze vzduchu devítka. Ostatní odpaly byly do vnitřního pole, kde nám to Draci bez problému sbírali a outovali. To že se nám na pálce dařilo kontaktovat míče svědčí i pouhé 3x SO. Naopak Draci v každé směně přidali nějaký ten bod a konečný stav byl po páté směně 1:10 pro Draky. Přesto to byl velice pěkný zápas a hráče jsme pochválili za vynikající obranu - v každé směně se nám podařilo dát soupeři tři outy a naše provizorní sestava opravdu fungovala :)


V druhém zápase jsme jako hosté nastoupili proti Hrochům. A první směna na pálce byla excelentní - sedm hráčů šlo na pálku a dva doběhy. V druhé bezbodové směně jsme si vybrali naše jediné dvě SO. Naše obrana v poli byla opět velice dobrá a na konci třetí směny jsme prohrávali pouze 3:4. Pak ale přišla naše chvíle a ve čtvrté směně jsme soupeře totálně rozpálili - na pálku se dostali všichni hráči a doběhli jsme si pro všech pět bodů. Stav před dohrávkou poslední směny byl tedy 8:4 pro Ježky. Hroši dali v poslední směně do hry opravdu vše a postupně náš náskok stahovali až na rozdíl jediného bodu. V tu chvíli měli Hroši dva outy a nám chyběl udělat ten poslední - odpal Hrochů do zadního pole a chycený luft na devítce nám zachránil vítězství 8:7 - Vojta (náhradník za chybějícího hráče a jeho první chycený luft v zápasech) se tímto zákrokem stal rázem hrdinou zápasu :)


Velká radost a jásot Ježků se neslo široko daleko. Konečně Ježci ukázali co v nich je a zaslouží si veeeelkou pochvalu.
Po tomto zápasu jsme měli dvě hodiny volno. Zašli jsme si na oběd, zmrzlina přišla také vhod a každý si užil volno dle svého uvážení - většina dětí si šla zablbnout na dětský koutek.


Třetí zápas proti Blansku jsme jako hosté začali na pálce a opět se na pálku v první směně dostalo sedm hráčů. Sice z toho byl jen jeden bod, ale pálili jsme, obsazovali mety a prostě perfektní začátek. Obrana v poli také perfektní a tři rychlé outy bez bodu soupeře. Ve druhé směně jsme přidali další 4 body a soupeř si doběhl pro jediný. Ve třetí směně se Blansko probudilo z letargie a bohužel i naše pálka polevila. Naštěstí si soupeř doběhl jen pro jeden bod a rozhodčí ukončil zápas - vítězství 5:2 pro Ježky !
No a na poslední zápas jsme jako domácí nastoupili proti Nuclears Třebíč. Pouze ve druhé směně se nám podařilo doběhnout pro dva body (Vítek, Dan) ale to bylo vše. Naše odpaly sbírali buď ve vnitřním poli a příhoz na jedna, nebo nám chytali lufty. V obraně se podařilo udělat tři outy pouze v první směně, v těch dalších si soupeř doběhl vždy pro pět bodů. Jirka R. mohl zahrát krásný dva outy na domácí metě, ale bohužel nedokázal chytit pěkné příhozy. Ale ty dva body jsou první vlaštovka že i Třebíč dokáže chybovat v obraně a jednou ji určitě porazíme. Konečný výsledek tedy 2:18 pro Nuclears.
Velké poděkování panu Brabcovi za jeho nadhoz a dětem za opravdu velice pěknou hru korunovanou dvěmi výhrami !

Naše Masters :
Hod : Adam 43m !!! / Kryštof 28,6 m / Vojta 27,3m
Odpal : Kuba 26,8m / Dan 32,9m / Ivana 28,4m
Běh : Jáchym 14,18s / Jirka 15,25s / Vítek 15,43s
Souhra : 27,8 s

Zde link na ČBA se všemi výsledky turnaje :
https://www.baseball.cz/modules.phpop=modload&name=liga&file=index&do=schedule&akce=464&pda=2&admina=