Premiéra Ježků U10 na SuperCupu

23.06.2018

O víkendu 12.-13.05.2018 jsme se poprvé zúčastnili "Stříbrného Superpoháru U10 Jih".
Sešlo se celkem 10 týmů : 2x Draci Brno, Pipas Brno, Technika Brno, Hroši Brno, 2x Nuclears Třebíč, Oilers Hodonín, Olympia Blansko, Ježci Jihlava.

Naše první sobotní utkání s Nuclears Třebíč jsme prohráli s výsledkem 0:16. 4x SO (strike out) a odpaly do vnitřního pole soupeře rozhodly o naší prohře. Jediný Kuba a Adam se dokázali dostat na mety a to bylo bohužel z naší strany vše.
Druhým soupeřem byli Draci White (kategorie U9) kde se nám na pálce dařilo lépe a vyhráli jsme 9:0. Nejlépe se dařilo Adamovi K. se třemi doběhy, Jáchym B. se dvěma doběhy a Kuba, Jirka, Dan a Vítek po jednom doběhu.
Přesto 6x SO na pálce je stále velký problém. Vítězství z výhry bylo obrovské, ale přiznejme si, že naším soupeřem byla kategorie U9 se spoustou malých hráčů.
Poslední akcí dne bylo Masters :
Běh : Jáchym B. 14,6s / Jirka R. 15,3s / Lukáš K. s penalizací za nešlápnutou metu 25,4 s
Souhra : 29,9s (horší už byla jen Technika Brno). Přitom když jsme si to zkoušeli předtím, měli jsme časy mezi 22...25 s. Hodit míček s jistotou na druhou metu je pro některé stále problém.
Hod : Adam K. 39,3m / Ivana R. 31,0m / Kryštof S. 26,3m
Odpal : Dan L. 32,7m / Kuba Ž. 19,2m (nedokázal míč podebrat a pálil přímé míče, které bychom naopak potřebovaly při hře) / Michal Š. - nebudu uvádět, Michalovi se prostě nedařilo.
Vše je k nahlédnutí na netu https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/silver/turnaj-222/masters/

V neděli nás čekali soupeři které jsme v minulosti již dokázali porazit - Hroši Brno a Oilers Hodonín.
Hroši Brno vs. Ježci : bohužel 8x SO a odpaly do vnitřního pole zpečetily naši prohru 0:6. Jediný Lukáš a Ivana se dostali na mety.
Nutně jsme potřebovali něco změnit a proto jsme oslovili pana Brabce, aby zkusil dětem nadhazovat on.
Oilers Hodonín vs. Ježci : po druhé směně jsme vedli 2:1 a měli jsme pouze jedno SO. Bohužel v třetí směně Hodonín udělal 5 bodů a stav byl 3:6. Do konce zápasu jsme dokázali přidat už jen jeden bod a nakonec jsme prohráli 4:7.
I přes tuto prohru nutno pochválit jak hráče tak pana Brabce. Změna v nadhozu zafungovala a konečně jsme začali obsazovat mety a dobíhat pro body.

Ve skupině jsme tedy obsadily čtvrté místo a čekali jsme na soupeře se kterým se utkáme o celkové sedmé místo v turnaji. A tím se stala Nuclears Třebíč B (kategorie U9).
Už z psychologického hlediska porazit Třebíč, jsme nasadili nejsilnější sestavu a zápas jsme začali velice dobře - tři doběhy v první směně (Dan, Jáchym, Adam) znamenalo vedení 3:0. Během druhé a třetí směny nás soupeř přehrál a zkorigoval na 3:4.
Jako domácí tým jsme však v dohrávce čtvrté směny dokázali vyrovnat (Jáchym) a přidat vítězný bod (Kryštof). Výsledek tedy 5:4 pro Ježky. Velká pochvala hráčům za bojovnost a panu Brabcovi za nadhoz
Přesto však stále 5x SO za zápas !! A nutno zdůraznit, že naším soupeřem byli hráči kategorie U9 a někteří snad i ještě mladší.
V turnaji jsme sice obsadili sedmé místo, ale špatné výsledky z Masters nás srazily na celkové deváté místo : https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/silver/turnaj-222/standing/
Což je velká škoda, protože víme že jsme lepší !