První boje U8 v Blansku

08.04.2017

Dnes nám opravdu začala herní sezóna 2017 - mladý tým kategorie U8 se vydal do Blanska změřit síly s malými kolegy čerstvých extraligových hráčů.

Naši Ježci, ozdobeni novými dresy, hned první svůj zápas vyhráli 10:8. Byl to však velmi vyrovnaný zápas, kde se oba týmy pouze rozehřívaly a více jak na taktiku a strategii hry se snažily úspěšně odpálit a naopak v obraně svému soupeři zamezit získání bodu. Více štěstí jsme tentokrát měli my, především proto, že pálkaři soupeře odpalovali na naše šikovnější hráče, kteří dokázali ve vzájemné spolupráci blanenské hráče vyautovat.

Ve druhém zápase (vlastně v malé odvetě) se koučové Blanska snažili odpaly svých svěřenců směřovat na 3. metu, odkud se nám mnohem hůře dařilo vyautovat běžce již na 1. metě. Soupeř se ujal vyššího vedení a našim hráčům se nedařilo úspěšně bodově odpovědět. Zvrat nastal asi v půlce zápasu, kdy jsme začali odpalovat na rozhraní vnitřního a vnějšího pole, takže jsme si vytvořili prostor na skórování a bodově jsme se dotáhli na kluky z Blanska. Hodně nám pomohl zahraný triple-play, kdy na plné mety chytil Adam Bursa "luft" (odpal přímo ze vzduchu) a následně přihodil na aut na první i třetí metě, kam se již nestačili vrátit běžci Blanska. Už jsme doufali v obrat zápasu v náš prospěch, ale pár nepřesností a hlavně nedůsledný pohyb našich běžců po metách při útoku, nás zastavil kousek před vytouženým vrcholem - prohráli jsme těsným výsledkem 12:13.

I tak si naši hráči zaslouží velkou pochvalu za odvedený výkon a fanklub rodičů za ohromnou podporu celého týmu.

Všem zúčastněným děkují koučové Mareš a Průcha