Rodinné soustředění Křižanov

01.09.2018

Křižanov 31.8.-2. 9. 2018

Třetí ročník Rodinného soustředění opět v Křižanově. Na 90 baseballistů a rodičů celý víkend žilo baseballem.

Den 3. - Prázdniny by končit neměly

Počasí se umoudřilo a my toho hned od snídaně využíváme. Společně vybíháme na rozcvičku a v dopoledním bloku dokončujeme včerejší trénink. Po obědě se všichni těší na zápasy hráčů proti rodičům. Vyrovnaným zápasům nechybí ani dramatický závěr, kdy o výsledku rozhodly poslední odpaly. 

Třetí ročník rodinného soustředění se chýlí ke konci, zbývá odměnit všechny hráče za snahu i odhodlání, poděkovat rodičům za aktivní zapojení do všech činností a odjezd domů. 

Den 2. - Tanec s deštěm

Probouzíme se do deštivého ráno, měníme dopolední program a snažíme si udržet poslední špetku naděje, že déšť nebude sílit a my budeme moci trénovat.

Stále mírně prší, ale všichni Ježci vybíhají na hřiště a snaží se absolvovat alespoň část dopoledního programu. Počasí je ovšem proti nám a po necelé hodině nám hustý déšť nedovoluje pokračovat. Z jídelny budujeme improvizovanou tělocvičnu a krátce pilujeme sběr míčů po zemi.

Po obědě déšť ustává a my se vrháme na zápasy, které byly původně plánovány až na podvečer. Na všech třech hřištích jsou k vidění vyrovnané zápasy, skvělé zákroky v obraně i dlouhé odpaly.

Snažíme se využít každý okamžik bez deště, proto bez velké pauzy navazujeme nedokončeným dopoledním tréninkem. Po večeři opět začíná pršet, proto zůstáváme v budově a společně sledujeme Intercontinental Cup v softballu, kde český tým prohrává s Argentinou v zápase o třetí místo.

Den 1. - Příjezd do Křižanova 

První předvoj přijíždí do tábora už ve dvě hodiny a hned se pouští do stavby dvou pálkařských tunelů. Díky dalším pomocníkům, kteří postupně přijížděli se vše daří a v pět hodin, kdy začíná přijíždět všech 90 baseballistů a rodičů je vše připraveno.

Po večeři jsou programem nejrůznější sportovní hry, kde nechybí samozřejmě fotbal, badminton, volejbal nebo třeba kroket. Závěrem dne je trenérsko rodičovská porada u ohně. Protože plánovaný program je náročný, protáhla se i porada do pozdních nočních hodin.

18 Soustředění Křižanov