Rodinné soustředění Křižanov

31.08.2019

Den 3. - Nedělní derniéra

Ráno začínáme opět společným výběhem a rozcvičkou, na kterou navazuje dopolední tréninkový blok. Čtyři skupiny se postupně vystřídaly na tréninku pálky, běhu po metách, souhry v obraně a catcherování, které bylo pro většinu hráčů kategorií U7-U8 úplnou novinkou a největším zážitkem dopoledního tréninku. 

Po krátké obědové pauze přichází na řadu nejnáročnější část soustředění - společné focení. Celou půlhodinu jsme se štelovali, usmívali a zatahovali břicha, než hlavní fotograf dal svolení k začátku hlavního bodu programu, na který se především děti nejvíce těšily - zápasy rodičů proti dětem.

Po utkáních se začíná v dáli ozývat burácení bouřky, proto se pouze v rychlosti loučíme několika závěrečnými slovy, nakládáme do aut všechen baseballový materiál a vyrážíme domů. Ještě, že jsme byli tak rychlí, bouřka s kroupami nás v autech zastihla hned za Křižanovem.

Den 2. - Jdeme na baseball 

Žádné soustředění se neobejde bez společného výběhu a rozcvičky, proto po snídani vybíháme kolem rybníka i my. Po rozcvičce a společném rozházení rozdělujeme hráče do čtyř tréninkových skupin a začínáme prvním tréninkovým blokem, kde se zaměřujeme na odpalování, chytání luftů v zadním poli, hry ve vnitřním poli a autování na metách.

Trénink nám zabere celé dopoledne a po obědě je čas na dovednostní disciplíny. Po celém areálu je pod vedením rodičů připraveno 14 stanovišť - u některých je pro splnění potřeba síla, u jiných rychlost nebo chytrost a baseballová dovednost.

Odpoledne se na obou baseballových hřištích rozehrály zápasy. Na hlavním hřišti hrají proti sobě dvě družstva hráčů, vedlejší hřiště oblehli rodiče.

Na závěr dne jsme si neodpustili ani Křižanovskou občanskou válku, navíc zpestřenou zázemím paintballového hřiště. Dvě znesvářené strany rodičů a dětí se do sebe pustili se vší vervou a v neustále permanenci byli i členky červeného kříže starající se o raněné. 

Den 1. - Po roce v Křižanově

Páteční první den je ve znamení příjezdu a seznámení se s areálem. Letos se nás do Křižanova vydalo celkem 68 hráčů a rodičů. První nedočkavci přijížděli už ve dvě hodiny, aby měli dostatek času na přípravu před příjezdem hlavního peletonu. Po večeři je volný program a na výběr sportovní disciplníny - nejvíce hráčů se tradičně sešlo na fotbalovém hřišti, dál bodoval americký fotbal, basket a volejbal. Po setmění jsme den zakončili táborákem.

19 Soustředění Křížanov