Soustředění Blansko U10

25.08.2018

Blansko 19.-24. 8. 2018

Den 6. - Vichr z hor

Ráno stáváme o pár minut dříve, abychom se v klidu sbalili, naložili velké tašky do auta a dali tělocvičnu do pořádku. Nečekaně se nám to daří poměrně rychle a tak na snídani tentokrát vyrážíme v poklidném "měbolínohy" tempu.

Na hřišti čeká na družstva závěrečný BP (batting practice=odpalování do pole) a krátký trénink nadhozu. Po obědě nejrůznější NEbaseballové hry a soutěže a také dohrávka baseballového turnaje s nervy drásajícím vyrovnáním posledního zápasu v poslední směně dlouhými odpaly až k plotu.

Po kratičkém závěrečném rozloučení začíná pověstný Vichr z hor a Ježci se balí ke svému odjezdu. Rychlá sprcha, svačina a odchod na nádraží - je to k nevíře, ale máme spoustu času a vlak má navíc 10 minut zpoždění. Nasedáme do vlaku, přestupujeme v Brně a v 19:28 se na jihlavském nádraží odehrává scéna připomínající setkání spojenců na Labi.

Tak úspěšně skončilo první šestidenní soustředění kategorie U10 - skvělé party, která táhne za jeden provaz.

Den 5.  -  Hygiena vítězí

Dopoledne bez větších změn - všechny týmy polykají antuku a dřou do úmoru. Posbírané míče se počítají na stovky, stejně tak ty odpálené. Po obědě kratičký turnaj ve fotbale a trénink běhu po metách.

Odpoledne jsme kluky za odměnu vzali do aquaparku - všichni se vyřádili a náramně si to užili. Z koupaliště jsme šli rovnou na večeři, kde jsme se při jídle podívali na kousek hokejového zápasu Kometa x Zlín.

Večer všichni do tělocvičny přišli zmoženi, přesto hygiena zvítězila a pustili jsme se do "velkého" prádla a malého balení, abychom ráno všechno v klidu stíhali.

Den 4. - Únava vs. Horko 1:1

Od včerejšího večera do týmu přibyl Vítek a trenér Radek. 

Postupně na všechny přichází únava, proto byl čtvrtý den odpočinkový jak v baseballové dopolední části tak i odpoledne. 

Dopoledne se neslo ve znamení homerun derby (soutěž v odpalu do dálky) a dalších soutěží. Nejstarší družstva absolvovala první nadhazovačské tréninky a ostatní trénovali souhru ve vnitřním poli a na druhé metě.

Po obědě krátké zápasy a trénink tečování. Odpolední program byl trochu odpočinkový - koupání v nádrži Palava, hraní deskových her a odchod na večeři.

Večer velká bitva v pyžamovém foukacím fotbale, kde naprosto dominovalo družstvo FC "kompresor" Kaufland, na druhé příčce tým AC Lidl.

Den 3. - Větráme tělocvičnu

Po snídani jsme se opět krátce zastavili u skateparku a pak začal náročný program na hřišti - každé z družstev pokračovalo ve stanovištích, které byly zaměřeny hlavně na sběr míčů a odpalování a samozřejmě nechyběly zápasy.

Po obědě jsme se snažili dnešní vysoké teploty mírnit u bazénu. To nakonec neminulo ani trenéry, kteří v bazénu skončili taky. 

Odpoledne jsme strávili na baseballovém hřišti - hráli americký fotbal, krátkou vybíjenou, luštili křížovku, aby se kluci dozvěděli kdo nosil dres s číslem 42 a po večeři jsme zvládli i maxi karty.

Den 2. - První Baseballování

Ráno jsme se příliš nezdržovali a po brzkém budíčku, úklidu a sbalení všech baseballových věcí na celý den jsme se vydali na snídani. Protože jsme měli dostatek času, zvládli jsme cestou i krátkou rozcvičku na skateparku.

Baseballového programu se v Blansku účastní celkem asi 75 hráčů různého věku i výkonnosti, proto byli hned ráno rozděleni do 9 týmů. Hned potom začal baseballový maraton, kdy se jednotlivá družstva střídala na různých baseballových stanovištích. Po obědové pauze pak většina družstev odehrála dvě krátké utkání. 

Po společné části programu jsme pokračovali už pouze v Ježčí sestavě malou svačinou a sportovními hrami na školním hřišti hned u tělocvičny. 

Celý den jsme se nezastavili a neměli čas ani fotit, trochu jsme to napravili až po večeři, kdy se foťáku ujali kluci - a dokonce se nám podařilo i pět fotek vybrat. :)

Den 1. - Příjezd do Blanska

Soustředění začalo srazem na vlakovém nádražím a cestou vlakem do Blanska. Přestože vlak byl nečekaně plný, tak se nám k radosti původních cestujících podařilo zabrat dvě kupé a pohodlně dojet do Brna a poté až do Blanska.

Po příjezdu jsme šli nejkratší cestou na večeři. Pak už jen krátké zastavení u baseballového hřiště a cesta pěšky k tělocvičně. Krátké ubytování, prohlídka okolí a rychle spát. Od zítra nás čeká náročný program.


18 Soustředění Blansko