Soustředění HavlBrod U10 & U11

18.08.2019

Havlíčkův Brod 18. - 23. 8. 2019

Den 5. - Šedí Vlci černým koněm

Téma dnešního dne bylo jasné - finále. Ale ještě před samotným zápasem jsme se museli ráno před snídaní rychle sbalit, uklidit tělocvičnu a přichystat všechny věci k naložení do aut. Kluci a holky před zápasem dlouho ladili line-up a sestavu, přeci jenom se finále nehraje každý den a tak si dali náležitě záležet.

RED Ladybugs na turnaji ještě neprohráli a i dnes šli pod vedením Jáchyma pevně za vítězstvím. GREY Wolfs naopak ve skupině dvakrát prohráli, ale v zápase o finále se probrali a po útěku z hrobníkovy lopaty slavili první a o to důležitější výhru.

Slavnostní nástup hráčů a finálový zápas jak se patří - vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a na konci čtvrté směny je skóre 3:5 pro Vlky. Do konce zápasu (tj. času nejpozdějšího odchodu na oběd) zbývá asi 10 minut, tak zajímavý zápas nechceme předčasně ukončovat a zároveň chceme dát RED ještě šanci na vyrovnání, proto jdeme do směny páté.

Tady se však do cílové rovinky naplno rozeběhl vlčí černý kůň. Místo rychlých tří autů stahuje 4 body a navyšuje vedení na 3:9. Ladybugs se z obrany táhnou jak sopel, ale tady stačí trenérům tým jenom trochu popíchnout - RED prostě chtějí vyhrát. Na kopec se proti nim postavil Domča Kopic. RED neuhnou před jediným nadhozem, plní dvě mety a Jáchym je se zaváháním obrany stahuje odpalem do levého pole.

RED nekončí, postupně stahují další dva body a směna, která měla trvat deset minut, se hraje už skoro minut čtyřicet , Martin volá do restaurace, kde jsme dávno měli být na obědě, že asi ani nedorazíme, protože budeme prodlužovat. 

Jsou dva auty, Ivka - vyrovnávací bod - se po krádežích dostala na třetí metu a na pálku jde rozhodnou Šimon. Odpaluje po zemi míč k druhé metě, kde rutinním příhozem na první metu hraje aut Dan, který tak stejně jako včera hraje poslední aut zápasu. (Zapisovatel nezvládl poslední aut, a po rozdejchání se mu vybil telefon :) )

Je konec, 8:9 pro WOLFS. V obraně propuká jásot, v dugoutu červené slzavé údolí. Tolik zklamání v jediný okamžik prostě musí jít ven. Vlci přebírají putovní pohár a stávají se prvním vítězem turnaje.

Rychle se převlékáme a jdeme na opožděný oběd. Přes oběd se největší zklamání i díky smažáku s hranolkama podařilo rozptýlit a nás čekal poslední kraťoučký baseballový trénink. Všichni už jsou unavení a tak máme pouze tři stanoviště - pálka, chytání luftů v OF a základní catcherovský trénink pro všechny hráče, aby si vyzkoušeli jaké to je catcherovat a třeba i oblékat výstroj na čas.

Po tréninku svačina, balení baseballového vybavení, naložení osobních věcí z tělocvičny do aut a odchod na nádraží. Poslední den soustředění dokonce poprvé zvládáme přesně dodržovat časový harmonogram a tak na nádraží přicházíme cca 20 minut před odjezdem vlaku. Poslední fotka v HB, tatranka před cestou a nastupujeme do vlaku.

Velké díky všem trenérům, bez kterých by soustředění nemohlo proběhnout. Rodičům za podporu a pomoc (hlavně v pondělí) a Hippos HB za zapůjčení areálu a skvělý servis.

Trenéři BK-JJ

Den 4. - Vlci jdou na steč

Zápas o všechno dnes čekal týmy GREY a BLUE. Vítězství znamenalo postup do finále, porážka konečné třetí místo. BLUE se dostali do vedení 5:1 a Wolf byli zralí na ručník. Do odhodlání vlků vyhrát zápas se tak museli vložit trenéři a po několika vřelých slovech byla situace zachráněna. Vlci spustili kolotoč na pálce a přineslo jim to plných 5 bodů. Najednou byl stav zápasu otočený 6:5 ve prospěch vlků a BLUE zbývala pouze dohrávka, v té se Ivče podařilo dostat se až na třetí metu a na pálku šel Jirka odhodlaně zápas vyrovnat. Po dvou mohutných švizích odpálil vysoký míč do zadního pole přímo na Dana, který míč bezpečně chytil a zápas ukončil.

Po celou dobu zápasu byl opět přítomný reportér, který během zápasu udělal několik rozhovorů. Po zápase ještě s hráči natočil několik detailů a zákroků včetně rekonstrukce závěrečného autu.

Po obědě jsme dnes měli v plánu pouze zkrácený trénink a věřím, že některými už vytoužený odpočinek. Prošli jsme se Parkem Budoucnost, který je hned u naší školy. Podívali se na pomník J. Vašíčka a procházku jsme ukončili na náměstí zmrzlinou. Po večeři jsme už šli přímo do tělocvičny, kde jsme volný čas do briefingu strávili na trampolíně, hráli fotbal a basket.

Zítra nás čeká balení, cesta domů a především finále RED x GREY, který můžete sledovat zde.

Den 3. - Občanská válka

Ráno se probouzíme do pršivého dne, přesto nám to příliš nevadí. Po snídani se na hřišti schováváme pod zastřešenou tribunu a poprvé máme klid a čas se věnovat teorii a zapisování. Po půl hodině přestává pršet, ale je jasné, že hřiště bude nehratelné. Naštěstí můžeme využívat i vedlejší umělku, takže dopolední zápas můžeme bez většího zpoždění začít.

Poprvé se nám dnes nepodařilo odehrát vyrovnaný zápas. GREY Wolfs dokázali týmu BLUE Allstars vzdorovat pouze v úvodu zápasu, poté vlci navyšovali skóre až do konečného výsledku 12:2. Přesto tato prohra nemusí GREY příliš mrzet, rozhodující zápas o postup do finále odehrají v odvetě zítra.

Odpolední tréninková klasika byla po svačině zpestřena dovednostními disciplínami, které jsme trochu pozměnili. Odpalovalo se z nadhazovacího stroje z půlky hřiště, tak aby hráči měli šanci odpálit svůj homerun za plot a běh po metách byl týmovou štafetou. Jen hod do dálky a souhra byla stejná.

Po večeři vypukla na školním hřišti občanská válka o týmové vlajky. Čtveřice znesvářených týmů - red, blue, grey a trenéři - bojovali v tenisákové bitvě hlava nehlava a nikdo nikoho nešetřil. Po téměř hodinové mele, uzavření několika příměří, sečtení všech zraněných a zaprotokolování deklarace o dalším neútočení zbyl už akorát čas na sprchu, krátký brifing a večerka.

Zítřejší zápas o postup do finále zde.

Den 2. - Trénujeme i v dešti

V dnešním zápase se střetl tým GREY Wolfs proti týmu RED Ladybugs. Hra byla ve prospěch šedých, ale REDS se v předposlední směně vyhecovali a skóre otočili. Konečný výsledek 10:7. Červení si výhrou vybojovali přímý postup do finále a o jejich soupeři se rozhodne až po střetu dvou zbylých týmů.

Velikým zpestřením pro kluky a holky se stal student žurnalistiky, který zápas natáčel. Nechyběl ani rozhovor s některými hráči na mikrofon.

Po obědě přijeli na tréninkovou část trenéři Pavel P. a Michal T. Při tréninku jsme se zaměřili na pálku, catchery a běh po metách. V průběhu tréninku začalo postupně pršet a zatímco kečrové už s prvními kapkami šli trénovat do zastřešených tunelů, ostatní hráči po celou dobu deště pilovali běh po metách.

No a večer jsme zakončili již druhým ročníkem turnaje ve foukacím fotbálku. Týmu Kaufland se podařilo obhájit loňský titul, když porazil jednoznačně tým FC Kompresor.

Odkaz na zítřejší zápas GREY Wolfs x BLUE All Stars zde.

Den 1. - První ostrý den

Pokračujeme v nedočkavosti a na snídani opět přicházíme s předstihem. Odsud rovnou bez zdržování do areálu Hippos HavlBrod.

Jelikož máme před sebou první zápas, je potřeba naučit hráče jak se stát rozhodčím. To netrvalo dlouho, správci nám připravili hřiště a my po krátké rozcvičce jdeme přímo na hru.

Hned od začátku byl zápas naprosto vyrovnaný a to se nezměnilo ani v průběhu. Nakonec se rozhodlo v poslední směně, kdy RED Ladybugs otočili výsledek ve svůj prospěch s výsledkem 11:10. Také je potřeba vypíchnout skvělou práci třetího týmu, který zvládl famózně roli rozhodčích a zapisovatelů.

Po obědě a polední "pauze", přijely dvě posily a začal první tréninkový blok. Tečování běžců, sběr míčů, ale hlavně chytání dlouhých míčů nadhozených ze stroje, které kluky a holky oslovilo.

Nechybí svačina, kratičký odpočinek a začíná druhý a poslední tréninkový blok. A to hlavně práce catcherů a nadhazovačů, doplněná o souhru hráčů.

Kolem šesté hodiny se přesouváme na večeři a pokračujeme do tělocvičny. Chvíli volno, sprcha, doladění týmových vlajek a pomalu do hajan.

Zítřejší zápas 9:40 GREY Wolfs x RED Ladybugs zde.

Den 0. - Cesta do HB

Natěšení jsme se sešli na hlavním nádraží s časovým předstihem a tak jsme už pět minut před plánovaným srazem byli téměř v plném počtu a připraveni k odjezdu. Cesta vlakem probíhala bez potíží a bez větší ostudy i zpoždění jsme po půl hodině vystupovali v HB. Po cestě z nádraží jsme na hřišti vybalili erární baseballový materiál a šli se ubytovat do školy.

Po krátkém basketu a večeři už nás čekali formality v podobě rozdělení hráčů do družstev, představení formátu turnaje i soustředění a plán tréninkových jednotek na následující den.

Turnaj začínáme v 9.00 zápasem týmů RED Ladybugs x BLUE Allstars, pokud se klukům zápis podaří, tak jej můžete sledovat zde.

Galerie

19 Soustředění HB