U10 - Druhý turnaj

27.04.2019

K dalším soutěžním zápasům týmu U10 se naši Ježci vypravili na celý hrací den do Brna, na Městský baseballový stadion.

Hned na první zápas jsme v naší skupině nastoupili proti Hrochům Brno A. Vstup do zápasu byl "vlažný" u obou týmů. Hroši však byli na pálce úspěšnější. Ve druhé a třetí směně však soupeř udeřil "naplno": zaskočil nás zdařilými odpaly do vnějšího pole naší obrany a dobrou útočnou hrou. Pokusili jsme se odpovědět stejným způsobem, ale naše odpaly většinou skončily v rukavicích malých Hrochů. V závěru zápasu jsme přece jenom zabojovali, ale prohru 0:14 jsme už nezmírnili.

Po cca hodinové pauze jsme nastoupili proti Technice Brno. Na minulém turnaji jsme tohoto soupeře porazili, takže jsme do zápasu vstoupili sebevědomě a očekávání našeho týmu byla vysoká. Soupeř se nás však nezalekl a už od začátku zápasu s námi držel krok. Nejprve byli úspěšnější v útoku brněnští, prostřední část zápasu patřila nám a našim pálkám. Do poslední směny jsme si dovezli tříbodový náskok, ale Technika měla dohrávku. Tíha okamžiku a silná část line-upu soupeře nás začala drtit; i dobře zastavené odpaly nevyústily v důležité auty. Ale i pár chyb naší obrany způsobilo, že nás soupeř nakonec udolal 8:7.

Bylo to velké zklamání. Trochu jsme se z toho vyběhali v soutěžích Masters a po další únavné pauze jsme nastoupili proti Drakům Brno. Bylo to dračí "béčko", složené především z menších hráčů, ale i tak dost šikovných. Tentokrát jsme za "delší konec" tahali my a po celý zápas jsme předváděli dobrý výkon v útoku i v obraně. Dráčci nám nabízeli poněkud kratší odpaly, které naše vnitřní pole úspěšně zpracovalo. Naše vítězství 12:3 bylo super tečkou za tímto zápasem.

Díky této výhře jsme ve skupině obsadili třetí místo a po další hodinové pauze jsme nastoupili proti Oilers Hodonín, v boji o 5. místo. Bylo už po páté hodině odpolední a hráči, trenéři i diváci byli značně unavení. S týmem jsme si ale řekli, že to ještě jednou zvládneme. Do zápasu jsme vstoupili jako hosté v útoku, ale velmi vlažně: dobře sehraná obrana soupeře si s bezzubými odpaly našich pálkařů lehce poradila. V dohrávce nám Hodonín "vyčistil" zadní pole a plným počtem pěti bodů se ujal jasného vedení. Náš tým se úplně rozložil, přestal bojovat. Chybělo nám srdíčko, chuť hrát a vyhrát... V průběhu zápasu jsme se sice trochu vzpamatovali, ale na konečné prohře 1:11 jsme už nic nezměnili.

Byl večer a turnaj byl ukončen posledními disciplínami Masters - hod a odpal do dálky. Zde se postupně všechny týmy vystřídaly a to už byl opravdu konec dnešního dlouhého, baseballového dne v Brně.