U10 | MČR 9. MÍSTO

21.09.2021

V letošním roce se Mistrovství ČR v kategorii U10 účastnilo celkem rekordních 20 týmů, které přijeli bojovat na hřiště Hrochů Brno.

V pátek čekali na Ježky v základní skupině Tempo Praha a pozdější vítězové a mistři Draci Brno. Celý zápas s Tempem se Ježci nedokázali prosadit na pálce a tak do turnaje vstoupili porážkou 5:2, která je nakonec připravila o postup do čtvrtfinále. S Draky Brno se nám dařilo držet krok, přestože brněnské zadní pole drželo naše pálkaře zkrátka po celý zápas a mnoho našemu útoku nedovolilo - výsledek 2:6 pro Draky.

Do sobotní dohrávky základní skupiny jdeme s nožem na krku a s nutností dvou výher nad Kotlářkou Praha a Rytíři Trutnov. Zápas s Kotlářkou je ve znamení výborných obran obou týmů a celé čtyři směny je skóre 0:0. Body se začínají měnit až ve páté směně kdy jde Kotlářka do vedení 3:0, aby Ježci hned v dalším útoku skóre otočili na 3:5 ve svůj prospěch. V dohrávce jsme vedení udrželi a zvítězili 4:5. V posledním zápase jsme si poradili s Rytíři Trutnov 8:0. 

Po základní skupině jsme měli společně s Tempem a Kotlářkou 2 výhry a 2 prohry a rozhodovalo skóre vzájemných zápasů, které rozhodlo, že do čtvrtfinále z druhého místa postupuje Kotlářka a Ježci z třetího místa do skupiny o 9.-12. místo.

V závěrečné skupině o 9. místo jsme až v nastavení dokázali porazit Třebíč Nuclears 5:7, v druhém zápase SaBat Praha 6:9 a v posledním zápase díky skvělé obraně i Sokol Hlubokou 6:4.

S bilancí 2 porážek a 5 výher jsme na MČR U10 vybojovali závěrečné 9. místo.