U10 - POSLEDNÍ PŘÍPRAVA

31.03.2019

V sobotu 30.3.2019 se tým Ježků U10 vypravil na poslední zimní "halový hrotovický turnaj". Díky příjemnému počasí a organizátorům se ale hrálo venku, na hřišti - v Třebíči Na Hvězdě.

V prvním zápase jsme se střetli s domácími Nuclears. Postavili jsme relativně silnou obranu a čekali, že nás třebíčští pálkaři pořádně prověří. Nestalo se tak. Jejich trenérka v roli nadhazovače se nemohla trefit, a tak se moc nepálilo. Bohužel, i na naší straně jsme moc neútočili. Radek Láník sice nabízel solidní míče k odpalu, ale našim pálkařům se asi nelíbily. Postupem času se na obou stranách pálkaři probrali a díky pěkným obranným akcím na obou stranách se zápas vyvíjel velice vyrovnaně. Více štěstí nakonec měli Nuclears, kteří v každé směně přidali na své konto o jeden doběh na víc a celkově vyhráli 9:7.

Po mini přestávce jsme se hned postavili Drakům Brno. Do zápasu jsme vstoupili hned doběhem Ondry Píši. Bohužel, to byl i poslední bod, který jsme získali. Hra obou týmů byla sice vizuálně vyrovnaná, ale Draci byli lepší: švihy jejich pálkařů byly tak prudké, že pokud by se potkaly s míčkem, letěly by ještě teď... naštěstí pro nás se zase tak často netrefili. Ale i ojedinělé odpaly do zadního pole naší obranu velice překvapily, a tak rychlí dráčci získávali stále více bodů. Náš útok byl občas také zdařilý, ale tentokrát i troška štěstí v obranných zákrocích soupeře nás pro body nepustila. V závěru zápasu jsme vystřídali celé zadní pole za méně zkušené hráče, ale kupodivu na naší závěrečné prohře 1:13 se to moc nepodepsalo....

Následovala obědová přestávka, kterou jsme si zpříjemnili pozorováním přípravy extraligového zápasu na hlavním hřišti.

Za necelou hodinku jsme byli opět na hřišti. Následoval odvetný zápas proti domácím Nuclears. Tentokrát se na prkno postavil Pavel Průcha a svým pálkařům nabízel své nadhozy. Nadhoz to byl pomalejší, a tak jsme předpokládali, že se bude více pálit. Opak byl ale pravdou: Ježci se sice více strefovali, ale jejich odpaly neměly žádnou sílu a většinou neprošly vnitřním polem! Naštěstí nadhazovačka soupeře na tom byla podobně, takže oba týmy se bodově příliš neprosadily... Po čtvrté směně byl bodový stav zápasu 2:2. A bohužel v této chvíli se projevila největší slabina našeho týmu - neumíme vyhrávat. V poslední směně jsme nedokázali bodovat. V dohrávce soupeř nic moc neukázal, ale i to málo stačilo, aby se naše obrana složila a umožnila třebíčským pálkařům získat vítězné dva body. Naši hráči se na odpálený míč v jejich dosahu jenom koukají a čekají, až ho zpracuje někdo jiný a snad něco obranného zahraje. Takže naše prohra 2:4 byla víc než zasloužená.

Do posledního zápasu jsme nastoupili zase proti Drakům Brno. Nadhazoval opět Radek Láník a po dohodě se soupeřem jsme hráčům otevřeli více hru, hráli jsme na 5 nadhozů (bez omezení tří švihů) a hráli jsme oficiálním míčkem pro U10 - tvrdým Rawlings ROTB5. Nadhozené míčky od pálek pálkařů lítaly mnohem rychleji a hra byla hodně baseballová. Naši hráči se ujali dokonce dvoubodového vedení, což nám vydrželo pouze dvě směny. Dráčci se zaměřili na "procvičování" různých obranných situací, takže nás pro další bod už nepustili...

Druhá polovina zápasu byla již plně v režii soupeře. Pár delších odpalu do vnějšího pole, neschopnost naší obrany reagovat a body na konto Draků stále přibývaly. Nakonec, zpočátku vyrovnaný zápas, námi i "vítězně rozjetý", skončil naší nelichotivou prohrou 2:8.

Co říci závěrem? S odstupem času musím přiznat, že naše hra občas připomínala baseball. Ze souhry Burian (1), Kosellek (3), Průchová / Turek (4) a Píša (6) se mnohdy zrodily nádherné auty. Bohužel "ohromný" herní prostor vnějšího pole (nejen po stísněné zimní přípravě) naši hráči nezvládli ubránit před zdařilejšími odpaly soupeřů. Naopak v útoku nám chybí delší a razantnější odpaly, ale hlavně běh po metách: i dobří Draci si mohli dovolit při obranné hře 1 až 3 chyby při souhře a ještě skoro vyautovali naše "běžce při pohybu" mezi 1. a 2. metou!!!