U10 - U11 | Soustředění HavlBrod

09.08.2020

Den 5. - Zase šedí

Pátek je ve znamení odjezdu a finále. GREYs i BLUEs si dali na sestavě hodně záležet a ráno ještě dokonce dělali poslední úpravy. K finále samozřejmě patří i slavnostní nástup s vyvoláváním hráčů a o to jsme se samozřejmě nemohli ochudit.

Průběh zápasu byl vyrovnaný až do 4. směny, ve které GREYs zaútočili, sérií prudkých odpalů padla na obranu BLUEs deka a nedařilo se jim z obrany dostat ani za pomoci skvěle házejícího Ády B. Nakonec se modrým z obrany dostat podařilo, ale stálo je to hrozivé čtyři body a skóre ukazovalo 7:3. Naopak GREYs byli na koni, dvěma lufty a jedním autem na první metě nic nedovolili a znovu se hnali na pálku potvrdit vítězství. Podařilo se jim ke skóre přidat další dva body a před dohrávkou zápasu potřebovali GREYs udělat 6 bodů.

Na kopec se postavil Macek, na pálku Ondra Š. Vůbec se situace nezalekl a prudkým odpalem po zemi se dostává na první metu. Po něm hned kontaktuje prvním nadhoz Tom E. a po zaváhání obrany obsazují první a druhou metu. Macek dalšímu pálkaři háže strikeout, běžci se při přehozu kečra posouvají na třetí a druhou metu. Při dalším nadhozu kečr nechytá a Ondra dobíhá pro bod, za ním se pokouší metu domácí metu získat i Tomáš, ale to bylo příliš velké sousto a obrana jej pohodlně tečuje. Se dvěma auty si už obrana poradí a zahrává i poslední po odpalu k nadhazovači na první metě.

GREY Shadows vyhrávají a obhajují vítězství GREYs z minulého roku. Na straně BLUEs zklamání a smutek, možná i pár slz, ale výsledek a průběh utkání byl jasný.

Bez velkých okolků rychlé vyhlášení a na oběd. O obědě poslední tréninkový blok zaměřený na kečry, pálku a práci vnitřního pole. A pak už jen svačina, sbalení všech baseballových věcí, naložení aut a cesta na nádraží.

Velké díky všem trenérům, kteří se na soustředění podíleli a bez kterých by nemohlo proběhnout. Rodičům za podporu a fandění; a Hippos HB za zapůjčení areálu a skvělý servis. ZASE ZA ROK!

Den 4. - Homeruny budou!

V zápase o postup do finále vlítli GREYs s vervou a hned v první směně nasázeli REDs 5 doběhů. REDs se podařilo postupně náskok stahovat a ve třetí směně dokonce vyrovnat. Vyrovnaný stav ovšem netrval dlouho a hned v dohrávce GREYs opět odskočili náloží čtyř bodů a upravili skóre na konečných 9:5.

Pořádně vypražení dopoledním sluncem jsme po obědě začali s tréninkovými jednotkami - dnes zaměřené na pálku a chytání luftů.

Hlavní náplní dnešního dne se staly dovednostní disciplíny MASTERS, do kterých jsme se pustili hned po svačině. Hod do dálky, běh na rychlost, Homerun derby v podání hráčů i trenérů. Všichni makali na 100% a nejlepší výkony jsme při briefingu náležitě odměnili.

Večerní briefing byl již ve znamení přípravy na zítřejší finále. Vyladit line-up a sestavu na tak důležitý zápas není jen tak a je potřeba vzít v úvahu spoustu detailů. Proto není divu, že to dnes trvalo nezvykle dlouho.

Před večerkou se už začínáme připravovat na zítřejší odjezd a nepotřebné věci zabalujeme. Na úplny závěr večera nesmí chybět poslední stínové divadlo o příbězích Staré sešívačky v podání nejukecanějších hráčů.

Zítra konečně vrchol turnaje - finále BLUEs x GREYs.

Fanděte nám a sledujte nás na FB a od 9:30 zápas zde.


Den 3. - Kdo si pere, nezlobí...

V dnešním zápase se potkali zatím neporažené týmy o prvenství ve skupině. Z počátku vyrovnaný zápas strhli na svoji stranu BLUEs ve třetí směně pětibodovou smrští, ale GREYs se nenechali zlomit a a postupně vyrovnali na 7:7. Rozhodující bod v dohrávce páté směny udělal Ondra P. a získal pro BLUEs postup do pátečního finále.

BLUE Flames 8:7 GREY Shadows.

Po obědě opět přišly na řadu tréninkové jednotky, dnes pálka, tečování běžců na metě a slajdování, nadhazování, obrana proti ulývkám.

Po svačině byl dnes naordinovaný menší odpočinek, proto jsme vyrazili na krátkou procházku a na zmrzlinu.

Po večeři nesměla chybět ani letos tenisáková bitva, ve které nikdo neznal slitování a nikdo nebyl ušetřen. Na závěr dne ještě velké prádlo, sprcha, briefing a večerka.

Zítra nejdůležitější zápas pro REDs a GREYs, kteří budou bojovat o postup do finále.

Sledujte nás na FB a od 9.30 zápas zde.


Den 2. - Konečně v plném počtu

Díky rannímu zápasu, kdy GREY Shadows dokázali porazit 8:4 RED Fiery Arrows, se nám začíná formovat pořadí týmů v základní skupině - RED jsou třetí a pokud chtějí hrát páteční finále, musejí ve čtvrtek vyhrát s druhým ze skupiny. Tím bude poražený tým ze zítřejšího zápasu BLUE x GREY.

Dnešní tréninky byly zaměřené především na pálku, nadhoz, double play a práci polařů na první metě. Druhou část tréninku nám po svačině překazila vydatná bouřka, která během 20 minut proměnila hřiště v rybník.

Po večeři a briefingu jsme dneska ještě zvládli přátelské utkání ve foukacím fotbálku mezi týmy FC Kompresor Adélka a TJ Větrák Kolombo a doslova to byl fičák. Navíc nás na závěr dne doplnil Filip Ž. a jsme tak konečně v plném počtu.

Zítra zápas o první místo ve skupině a přímý postup do pátečního finále mezi týmy BLUE x GREY.

Sledujte nás na FB a zápas od 9.30 zde.


Den 1. - Zase o rok navíc

Po vydatné snídani se všichni nemohli dočkat prvního zápasu. Zpočátku vyrovnaný zápas rozhodla 3. směna, kdy BLUE Flames udělali pět bodů a za stavu 7:1 nedokázali RED Fiery Arrows porážku zvrátit. Navíc v poslední směně BLUEs zopakovali pětibodovou nadílku a potvrdili výhru 13:2.

Po obědě čekaly na všechny hráče odpolední tréninky - především odpalování v klecích, chytání odpalů po zemi a tečování běžců mezi metami. Po krátké svačině ještě navíc trénink nadhozů a kečrů.

Před večerkou jsme ještě zvládli pogratulovat k narozeninám Ádovi H. a promítnout sestřih zápasů Ježků "A" z víkendového turnaje v HB.

Zítra nás čeká další zápas základní skupiny - GREY x RED a odpolední porce dalších tréninků.

Sledujte nás dále na FB a zápas od 9.30 zde.


Den 0. - Příjezd

Letošní loučení s rodiči nám při srazu na nádraží urychlila vydatná přeháňka, která zpozdila i jinak přesný vlak ČD. 

Po příjezdu do HB jsme se zastavili na hřišti a podívali se na část zápasu softballové extraligy Locos Břeclav - Hippos HB. Potom rychlé zabydlení a večeře. Večer proběhl první důležitý briefing, rozdělení týmů a především vytvoření jejich jmen - RED Fiery Arrows, BLUE Flames a GGREY Shadows. 

Na závěr seznámení s pondělním programem. Turnaj otevírá zápas REDs proti BLUEs.

Začínáme v 9:30, sledovat nás můžete zde.


Soustředění finančně podpořili: