U10 - U11 | Soustředění HavlBrod

02.08.2021

Havlíčkův Brod 1.-6.8.2021


DEN 5 - JEDEME DOMŮ

Poslední den, poslední tréninkový blok a poslední šance zabojovat v týmové soutěži o celkové vítězství.

Ráno jsme si o půl hodiny přivstali, abychom bez stresu zvládli dozabalit všechny své věci a uklidit po sobě tělocvičnu.

Po snídani hned na trénink, který celý věnujeme fungo game a pilování systému obrany, kde se stále hledáme a ne a ne se stále osmělit v komunikace. Během tréningu nadhazovači zvládají ještě svůj bullpen.

Po obědě si necháváme spoustu času na poslední zápas, který s přehledem vyhrává tým červených, ale vidíme nejlepší baseball za celý týden, kdy není nouze o dlouhé odpaly a těžké zákroky v obraně.

Při vyhlašování máme spoustu času a nemusíme nikam spěchat, po celém týdnu se můžeme v klidu podělit o své dojmy a popovídat. GREY Eyes byli po celé soustředění nejbojovnějším týmem dokázali vyhrát řadu výzev, celkově se umístili na 3. místě. BLUE Points hunters jednoznačně nejhlasitější tým, který se povzbuzoval za každé situace a každé vítězství upřímně slavili. Každým dnem se zlepšovali a zmenšovali bodový náskok prvního týmu, přestože to nakonec na úplné vítězství nestačilo, umístili se na 2. místě. RED Knights dokázal využít zkušenosti jednotlivých hráčů, přestože to mnohdy nebylo vůbec jednoduché. Krok po kroku, soutěž od soutěže postupovali za celkovým vítězstvím a to se jim také povedlo. Celkovým vítězem letošního soustředění v HavlBrodě se stali REDs.

Po vyhlášení už jen naložit všechem materiál a zavazadla do doprovodných vozidel a vlakem do Jihlavy.

Velké díky všem trenérům, bez kterých by soustředění nemohlo proběhnout. Rodičům za podporu a pomoc, Hippos HB za zapůjčení areálu a skvělý servis a Základní škole V Sadech za poskytnuté zázemí.

Trenéři BK-JJ

DEN 4 - TRÉNUJEME V TĚLOCVIČNĚ

Dnes bude celý den pršet, proto si cestou ze snídaně jdeme na hřiště pouze pro baseballové věci a vracíme se do tělocvičny. I v tělocvičně zvládáme celý tréninkový program - dopoledne polařské dovednosti, především chytání, po obědě se opět více zaměřujeme na pálku. V soutěžích se nejvíce dnes daří týmu BLUE, kteří tak stahují náskok červených, šedým se daří držet krok, ale stále na zbývající týmy bodově ztrácejí.

Před večeří zvládáme i zápas, který pochopitelně upravujeme do indoor provedení, ale daří se nám všechny týmy bojují co se dá. I v zápase se nakonec radují BLUE, kteří dokáží porazit oba rivaly. A po večeři na závěr dne všemi očekávaná nelítostná "tenisáková" bitva.

Zítra nás čeká dopolední trénink, poslední zápas a cesta domů.

DEN 3 - BASEBALL MEZI KAPKAMI

Cestu ze snídaně jsme si zpestřili "sněhovými" radovánkami ze včerejšího krupobití a podmáčené hřiště jsme pro tréninky vyměnili za vedlejší hřiště s umělou trávou.

Dopoledne jsme i přes drobný déšť trénovali fungo game, tedy zápas, ve kterém odpalují trenéři a celá hra je zaměřena na trénink souhry obrany. Často jsme hru přerušovali a vysvětlovali si jednotlivé herní situace.

V pálkařském tréninkovém bloku jsme pokračovali ve včerejším tréninku baserunningu (běhu po metách), ulívkách a celkově pálení. Ulívky se pro nás začínají stávat běžnou věcí a začínáme je používat i v zápasech, což do budoucna pro nás bude opravdu silnou zbraní.

Zápas byl oproti včerejšku na pohled o mnoho hezčí, v obraně byly vidět hezké zákroky a hlavně na pálce dobré švihy a chuť pálit. Výsledek BLUE 9, RED 9, GREY 4.

Večerní aktivitu jsme dnes zvolili odpočinkovou, přeci jen už trénujeme třetí den. Zadání znělo snadně, postavte co nejvyšší pyramidu, horší to už bylo s materiálem ke stavbě - k dispozici týmy měly pouze špagety, izolepu, obvaz a papírové ubrousky. Největší úspěch se svojí stavbou slavili inženýři z týmu červených, druzí skončili šedí. Modrým se stavba zřítila, takže obsadili třetí místo.

Zítra nás déšť na hřiště nepustí a tak budeme celý den trénovat v tělocvičně, ale i zápas v tělocvičně určitě zvládneme.

DEN 2 - KROUPY NÁS NEZASTAVÍ

Dnešní dopolední trénink se příliš nelišil od včerejšího, stále se snažíme nachytat co nejvíce odpalů, abychom získali potřebnou jistotu v obraně. Přesto se dnes už dočkali nadhazovači, kteří absolvovali svůj první trénink v bulpenu. Týmová soutěž byla dopoledne překvapivě vyrovnaná a o pořadí rozhodoval každý míč.

V druhém poobědovém tréninkovém bloku jsme se kromě pálky zaměřili na běh po metách, na kterém budeme pracovat ještě několikrát.

Zápasy dnes byly vyrovnané a skončili výsledkem RED 5, BLUE 6, GREY 5. I přes vyrovnané skóre dnes bylo v obraně velké množství chyb a i na pálce se úplně nedařilo, uvidíme jak si týmy povedou zítra.

Večerní hry jsme dnes pořádali v tělocvičně a ve čtyřech netradičních disciplínách musely týmy uplatnit nejen sílu, cit a rovnováhu, ale i bojovnost.

Zítra budeme od rána trénovat především souhru v obraně a běh po metách.

DEN 1 - JEŽCI V LETU

Ráno jsme se vůbec nezdržovali a po snídani hned začali s prvním tréninkovým blokem, kde jsme zvládli 3 polařské stanoviště, kdy největší výzva bylo pro hráče chytání luftů ze stroje.

Trénink jsme končili soutěžní výzvou z jednotlivých stanovišť, nejvíc se dařilo týmu RED, přestože skóre bylo poměrně vyrovnané.

Po druhém tréninkovém bloku zaměřeném na pálku a tréninku ulívek, se všichni dočkali vytouženého zápasu. Protože máme letos méně hráčů, všechny týmy se při zápase střídají tak, že dva jsou v obraně a jeden tým je v útoku na pálce a postupně se střídají. Zápas byl dlouho vyrovnaný mezi BLUE a GREY, kteří dokázali stáhnout svůj vítězný bod až v dohrávce.

Výsledek prvního zápasu tedy je RED 16, GREY 6, BLUE 5.

Dnešní večerní hra se málem změnila v noční, když se týmy marně snažili zapamatovat všechna písmena a složit tajenku. Nakonec se to jako prvním těsně před šedými povedlo modrému týmu.

Jak se povede našem týmům nadále uvidíme zítra, kdy je čekají další tréninky a zápas s večerní hrou.

DEN 0 - PŘÍJEZD DO HB


Po hladkém odjezdu z Jihlavy a příjezdu do Havlíčkova Brodu jsme se hned bez nějakého zdržování ubytovali, abychom mohli vyrazit na hřiště a připravit se na hlavní bod dnešního dne - rozdělení týmů.

Aby to neměl nikdo moc jednoduché, musel si každý své místo v týmu vybojovat (čti vyběhat). Někdo na to šel hlavou, někdo vůlí, jiný prostě jenom běhal. Tak či tak se nám postupně vytvořily 3 naše týmy - GREY, RED a BLUE.

Po návratu do tělocvičny už nebyl čas na žádné dlouhé vymýšlení názvů týmů a tvoření vlajky. To budeme muset zvládnout během zítřejšího dopoledne, ať jsme připraveni na zápasy a další soutěže.

Sledujte nás a nechte se překvapit, jak si poradíme při zápasech s menším počtem hráčů.