U11 - ČBP Trutnov

18.06.2019

O víkendu 14.-16.6. jsme se v Trutnově zúčastnili Českého baseballového poháru kategorie U11. Systém turnaje byl stanoven jako pavouk s double elimination, takže jsme znali pouze prvního soupeře

A další jsme vyhlíželi podle výsledků. Systém v podstatě určoval, že po dvou prohrách tým hraje další dva zápasy o umístění.

Turnaje se účastnilo 18 týmů a los podle loňského umístění nám určil Olympii Blansko.

Pátek 14.6. 15:00 - Nervózní začátek

Ježci Jihlava - Olympia Blansko 3:13

Do zápasu jsme šli s tím, že se chceme poprat o postup do druhého kola horního pavouka. Michal začal na kopci velice slušně. Soupeři sice dělali body, ale věřili jsme si v útoku.

Bohužel zřejmě nervozita způsobila, že náš útok se vůbec nechytil. Jediný světlý bod byl Jirka, který dvěma trojmetovými odpaly a krádežemi domácích met zařídil všechny naše doběhy.

Na kopci se postupně vystřídali Michal, Adam, Ondra a Vítek a všichni předvedli pěkný výkon a z nás trenérů opadla nervozita jak to zvládneme s nadhozem.


Sobota 15.6. 8:00 - Zápas pravdy

Ježci Jihlava - Blesk Jablonec 16:5

První prohra pro nás bohužel znamenala pád a také brzké ranní vstávání druhé ráno. Tento zápas jsme potřebovali "urvat" abychom se vyhnuli poslední skupině a měli šanci na lepší umístění.

Na kopec jsme postavili Adama a vyburcovali tým. Náš soupeř naštěstí asi nevstal tak brzo jako my a od začátku byla v poli i na pálce vidět převaha Ježků. Zápas jsem na svoji stranu otočili ve druhé směně, kterou jsme vyhráli 10:0 a bylo rozhodnuto. Proto jsme Adama pošetřili na neděli a na kopci se vystřídali Ivanka s Kryštofem.

Sobota 15.6. 11:30 - Zápas rivalů

Ježci Jihlava - Technika Brno 14:4

Dalším soupeřem byla Technika Brno. Tohoto soupeře dobře známe a již jsme ho v regionu porazili. Soustředili jsme se na silnou sestavu a věděli jsme, že i soupeř to nepodcení a bude chtít vyhrát.

Na kopci za nás začal Jáchym a za Techniku Fred. Oba předvedli perfektní výkon a obě pole hráli v podstatě bez chyb, proto byl výsledek ve čtvrté směně 5:2 pro nás. Čekala nás ale pátá směna - dohrávka soupeře.

Naštěstí Fred dosáhl limitu nadhozů a na střídajícího nadhazovače Techniky se nám na začátku směny podařilo stáhnout 9 doběhů a udělat si pohodlný náskok. Závěr zkušeně doházel Ondra a tak jsme slavili druhou výhru v řadě a další postup pavoukem vzhůru.

Sobota 15.6. 18:30 - Překvapíme?

Ježci Jihlava - Tempo Titans Praha 2:8

Večerní zápas měl rozhodnout, jestli budeme postupovat ještě výše nebo hrát o umístění. V tomto zápase jsem dokázali držet krok se soupeřem pouze v začátku, kdy první směna skončila 4:2 pro soupeře.

Tempo postupně přidávalo body a my jsme nebyli schopni odpovědět pálkařsky. I tak zápas se silným soupeřem skončil hezkým výsledkem 8:2. Na kopci jsme střídali nadhazovače po 20ti nadhozech, aby byli k dispozici i v neděli. Sympatický výkon předvedli Kuba, Lukáš a David. Zápas doházel Matouš Brabec, pro kterého to byla premiéra v "dospělém" baseballu s nadhozem. Gratulujeme!!

Neděle 16.6. 8:00 - Velký obrat

Ježci Jihlava - Arrows Ostrava 15:14

Bohužel předchozí prohra nám zase přisoudila ranní zápas a boj o 9.-12. místo. Čekali nás Arrows Ostrava, tým úřadujícího šampiona extraligy. V zápase jsme byli domácím týmem s dohrávkou. 

První směna se nám náramně povedla, když na jeden doběh soupeře reagoval Lukáš propalem pole a oběhnutým homerunem. První směna skončila 4:1 pro nás, bohužel pak jsme si vybrali slabší chvilku a soupeř osmi doběhy otočil zápas. To nás přivedlo do útlumu, ve kterém jsme bodovali jen minimálně. Zápas dospěl do dohrávky poslední páté směny a soupeř vedl pohodlně 14-7. Naši pálkaři si ale řekli, že tak to nenechají a postupně plnili mety a dobíhali pro body.

Za stavu 14:13 pro Ostravu, obsazených metách a dvou autech se postavil na pálku Michal. Výborným odpalem a chybami polařů se mu povedlo oběhnout homerun a tím dokonat neuvěřitelný obrat zápasu!!!

Skutečný výsledek byl 17-14 (oficiální 15-14, bere se v dohrávce pouze vítězný doběh). Na kopci se předvedli Michal a Áda.


Neděle 16.6. 15:00 - Zápas o historické umístění

Ježci Jihlava - Miners Kladno 6:3

Čekal nás zápas o 9. místo. V poli dostali šanci hráči, kteří předchozí zápas seděli na lavičce a nezklamali důvěru, právě naopak. Začali jsme na pálce a postupně si budovali potřebný náskok a soupeř musel dotahovat.

Na našem kopci předváděl perfektní výkon David, pro kterého to byla premiéra v takovém zápase. Zápas se dostal až do dohrávky Miners, kdy jsme museli střídat nadhoz. Na kopec jsme poslali Kryštofa a ten i přes nervózní začátek dovedl míč směrovat do strike zóny a po jednom SO a dvou jednoduchých autech jsme slavili 9. místo na turnaji.

Tím jsme si zajistili historicky nejúspěšnější účast na republikové akci a je vidět, že naše hra jde nahoru a máme na čem stavět a pracovat.

Záměrně nepíši o výborných zákrocích polařů, protože jich v turnaji bylo nepočítaně a bez nich by jsme těchto skvělých výsledků nedosáhli.

Trocha statistik:

Tým odehrál 6 utkání z toho 4 vyhrál a 2 prohrál. V turnaji jsme skončili se skóre 58:47 a tím jsme se stali nejvíce bodujícím týmem turnaje.

Děkujeme všem hráčům za přístup, rodičům za podporu a trpělivost.

Trenéři BK Ježci Jihlava