U11 - Kladenský kahan

09.02.2019

Kategorie U11 pokračuje ve své přípravě na letní sezonu. I přes oslabení sestavy způsobené nemocemi a účastí Lukyho Kosellka na soustředění reprezentace v Hrotovicích, jsme se zúčastnili 5. ročníku turnaje Kladenský kahan.

První zápas proti Plzni začal nadhazovat Michal Švec a kromě jednoho homerunu hned v první směně soupeřů téměř nic nedovolil. My na tento odpal v útoku odpovídáme třemi doběhy a jdeme do vedení. To je bohužel z naší strany na dlouho všechno. Vedení ztrácíme a zápas se nám podaří zachránit až v dohrávce poslední směny, kdy srovnáváme na 5:5 a zápas tak končí turnajovou remízou.


Po pauze nastupujeme proti námi neznámému pražskému soupeři Kotlářce. Nadhazovač soupeře začal rychlými nadhozy a naši pálkaři těžce nestíhají. Na mety se tak dostáváme jenom na BB (= base on balls = meta zdarma za 4 bally) nebo HP (=hit by pitch = meta za trefení nadhozem).  Na našem kopci začal Ondra Bulant a dokončil Kryštof Spilka. Prohráváme 8:2

Do posledního zápasu skupiny jdeme proti domácím Miners Kladno. Výsledek zápasu již nemůže nijak ovlivnit skupinové pořadí a tak trenéři  obou týmů v tomto zápase šetří nadhazovače. To se ukazuje i na výsledku, kdy s Miners po celou dobu hrajeme vyrovnaný zápas s konečným výsledkem 5:6. Naši obranu výborně drží na nadhozu Kryštof Spilka, zápas potom dohazují Dominik Kopic a Kuba Živný.

Po základní skupině s výsledkem jedné remízy a dvou proher jdeme bojovat o 3. místo s Kotlářkou. Taktika ušetřit jednoho nadhazovače na poslední zápas se vyplácí. Za nás začíná házet Jáchym Brabec, Kotlářka má za sebou těžký vyrovnaný zápas o finále a tak za ni na kopec nastupuje stejný nadhazovač jako v prvním zápase s námi. Únava se rychle projevuje a my v první směně po několika BB i odpalech děláme 5 bodů. Po třech směnách vedeme o bod, čeká nás dohrávka a na tabuli svítí asi 4 minuty do konce zápasu. Místo toho abychom vítězství jasně potvrdili přidáním dalších bodů, tak máme 3 rychlé auty a po třech minutách naše pálka končí. I přesto rozhodčí zápas ukončuje před limitem a my  v zápase o třetí místo vyhráváme 6:7

Velkou pochvalu si zaslouží všichni nadhazovači a kečrové, nasbírali důležité zkušenosti do dalších těžkých zápasů. Pálkařům se dařilo nešvihat špatné nadhozy, ale na rychlejší nadhazovače nestíhali, to zlepšíme důslednějším časováním a přípravou k odpalu.
Nejvíce nám tak chyběla bojovnost a odhodlání vyhrávat vyrovnané zápasy, přestože tři dnešní zápasy skončili rozdílem nejvýše jednoho bodu.


19 U11 Kladno