U11 | kvalifikace MČR

14.09.2021

O tomto víkendu naše kategorie U11 vyrazila do Brna na baseballový stadion Hrochů, kde se měla poprat v kvalifikaci o postupová místa na vrcholnou akci tohoto roku a to na Mistrovství České republiky. 

Ve skupině jsme měli silné soupeře, Olympii Blansko, Sokol Hluboká a Tempo Praha. První turnajový den se nám příliš nepovedl, kdy po těsné prohře se Sokolem Hluboká jsme prohráli vysoko s Olympií Blansko. Na konci hracího dne jsme se snažili naše hráče namotivovat na neděli, která byla z našeho pohledu rozhodující. V prvním nedělním zápase jsme nastoupili proti Tempu Praha. Tento tým jsme si prohlédli na baseballovém víkendu B2S v Praze a věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Naši nadhazovači splnili zadanou taktiku, na pálce se nám dařilo a utkání jsme vyhráli stavem 11:5. 

Čekal nás poslední, rozhodují zápas ve kterém šlo o vše. Jako soupeř na nás z druhé skupiny vyšla Technika Brno. Tohoto soupeře známe z ligových utkání a mohli jsme se dobře takticky připravit. Naši hráči neponechali nic náhodě a hned od začátku výborně plnili své úkoly v obraně i v útoku. Celý zápas tak probíhal v režii Ježků a na konci jsme byli více než spokojeni s výhrou 16:1. Tímto utkáním jsme se důrazně a hlasitě kvalifikovali mezi osm nejlepších týmů v České republice a budeme bojovat o co nejvyšší umístění na MČR, které se koná poslední zářiový víkend v Třebíči.

Jsme tak druhým týmem Ježků po našich starších U13, který se probil tak vysoko a nehodláme se jen zúčastnit. Děkujeme hráčům, trenérům a v neposlední řadě i rodičům a držme si palce.