U11 | MČR 4. MÍSTO

27.09.2021

Dalším týmem Ježků Jihlava, který si svou účast na MČR musel vybojovat v těžké kvalifikaci, byl tým U11. MČR této kategorie se konalo poslední zářijový víkend v Třebíči. Při pohledu na rozlosování náš čekala skupina smrti: staří známí z Brna - Hroši a Draci, a tým z Čech Kotlářka Praha. Skupinu B tvořily týmy Třebíče Nuclears, Miners Kladno, Sokol Hluboká a Olympia Blansko. V pátek byly na pořadu dvě utkání. Hrálo se za poměrně slušného počasí, ale pocitovou teplotu mohutně srážel ostrý vítr. Do prvního utkání s Draky jsme nastoupili s tím nejlepším, co máme a s naší nadhazovačkou jedničkou, Matoušem Brabcem. Ten vydržel na kopci po celý zápas a Drakům dovolil pouze 4 hity, kdežto Ježci měli hitů 11. Po dohrávce páté směny svítilo na tabuli skóre 10:5 pro Ježky!!


Čeká nás odpolední zápas s Kotlářkou. V tomto poklidném utkání šetříme nadhazovače, aby mohli házet i další dny. Do hry se právem dostávají všichni hráči z lavičky. Pálkařsky se moc nedaří na obou stranách, ale větší vůle a chtíč vítězství a více ukradených met znamená pro Ježky výhru 9:2.
Po pátečních duelech máme velice dobrou náladu a těšíme se na sobotní utkání s Hrochy, které znamená přímý souboj o první místo ve skupině. A tedy "papírově" slabšího soupeře pro semifinále.

V sobotu ráno nastupujeme na Hrochy. V krásném utkání za perfektního počasí se hraje velice kvalitní baseball s minimem chyb. Ježci svojí trpělivou hrou v útoku a výbornou prací nadhazovačů sklízí úspěch s celkovým skóre 11:4. Postupujeme tedy do odpoledního semifinále ze skupiny z prvního místa se třemi výhrami! Společně s Třebíčí, vítězem skupiny B, máme nejméně obdržených bodů. 

V sobotu odpoledne jdeme na semifinále s druhým týmem ze skupiny B - Miners Kladno. Dosavadní úspěchy nechť jsou zapomenuty a hurá na zápas roku. Výhra by znamenala jistou medaili... Kladeňáci na nás vyrukovali s velice slušným nadhazovačem. Házel poměrně rychle, ne však nijak záludně. Bohužel Ježci se s tímto nedokázali vyrovnat a po mnoha chybách v obraně ze začátku utkání jsme se nedokázali otřepat. Konečný stav zápasu 2:14 pro Miners. V tomto utkání čelili Ježci i desátému hráči - "fan klubu Miners". Jejich fandění se podobalo fotbalovým Chooligans. Kulturu povzbuzování při tak krásné hře, jako je baseball, by se mohli učit třeba do Ježků, Hrochů nebo místních Nuclears :-)

Od nedělních ranní hodin, opět za krásného počasí, probíhají na hřištích zápasy o 5. a 7. místo. V těchto duelech nastupují týmy, které nejsou zvyklé hrát tato utkání.... (Draci, Hluboká, Blansko, Kotlářka). Po poledni je nachystáno hřiště na zápas o třetí místo Hroši-Ježci. Utkání bude naprosto jiné, než to v základní skupině. Nálada je bojovná a odpovídá tomu i průběh utkání. Hroši krůček po krůčku navyšují svoje vedení a Ježčí pálky ne a ne protrhnout smůlu a vcelku příjemné nadhozy soupeře. Ve čtvrtém inningu jsme se však probudili. Silným tlakem na pálce a sedmi body otáčíme utkání na 8:7 v náš prospěch. Bohužel jeden BIG INNING nestačí a Hroši si svoje vedení berou zpět na konečných 12:8

Jsme čtvrtí. Celkové hodnocení našeho působení na turmaji je velice pozitivní. Nesmazatelně a ještě výrazněji se Ježci Jihlava opět vryli do baseballové mapy České republiky. Jako třešnička na dortu je fakt, že Ondřej Píša se stal nejlepším pálkařem celého turnaje!!! Děkujeme všem zúčastněným - hráčům, trenérům, rodičům a dalším rodinným příslušníkům!