U12 | Soustředění Ostrava

16.08.2020

Den 7. - Končíme!

Dnešní den je již pouze ve znamení odjezdu. Přesto jdeme všichni společně jdeme na ranní tentokrát dobrovolný ranní výběh. Hned po výběhu jdeme na snídani, při které mě kluci s Ivkou překvapili milým přáním k narozeninám. 🎉

Po snídani jdeme ještě na poslední kratičký trénink taktiky při obsazené 1. a 3. metě v obraně i v útoku. Všichni už mají unavené ruce a tak všechny situace spíše simulujeme než hrajeme. Po hodině přijíždí Radek L. a to pro nás znamená signál k balení posledních věcí a nakládání do aut.

Díky všem, kteří se na organizaci soustředění podíleli - hráčům za přístup a nasazení, rodičům za důvěru a pomoc s dopravou hráčů, Eagles za veškerou organizaci, Arrows za skvělé zázemí a všem trenérům za trpělivost a všechny předané dovednosti.


Den 6. - Navzdory únavě!

Dopoledne čeká na všechny hráče poslední hromadný dopolední trénink, který byl pro mnohé skupiny už odpočinkový. Ne tak pro kečry, kteří si v největším pařáku pořádně zamakali a projeli všechny herní situace.

Po obědě, zatímco se Eagles balili, Ježci makali v pod vedením M. Liska pilovali souhru vnitřního a vnějšího pole, která nás v zápase s Eagles hodně trápila. Připomněli jsme si všechny známe situace a přidali i cutofy na domácí metu.

Po tomto tréninku jsme museli zalézt do stínu, abychom se připravili na odpolední zápas. Pouzu jsme vyplnili sledováním a fanděním U11 hrajících zápas v Třebíči. Byť jsme si mohli palce umačkat, tak to bohužel nepomohlo.

Poslední tréninkový zápas proti mladším Arrows byl z naší strany hodně unavený a nepodařilo se nám navázat na včerejší produktivní pálku. V obraně jsme museli improvizovat s nadhozy, ale Jáchym B. a Vítek B. dokázali pálkaře udržet bez většího tlaku.

Zítra nás čeká už jen společný ranní výběh, poslední "taktický" trénink a odjezd domů.


Den 5. - Jdeme hrát!

Ráno připomíná včerejší celodenní déšť pouze zvedající se mlha a tak celé dopoledne jedeme dle dosavadní rutiny tréninky jednotlivých skupin. 

Po obědě se všichni Ježci těší na tréninkový zápas proti Eagles. Příprava na zápas běží jako hodinky a zcela samostatně - rozcvička, rozházení a rozpálení v tunelu. Kluci si všechno vedou sami, už to znají moc dobře a tak je lepší jim do toho moc nekecat.

Na kopci se po dvou směnách střídali Áda K. a Michal Š, poslední směnu dohazoval Ondra B. Obrana spolu s nadhazovači drželi Eagles zkrátka a až do třetí směny nepustili běžce dál než na druhou metu. Dokonce se zadařilo i na pálce a postupně se podařilo skóre navyšovat na výsledných 8:2 pro Ježky.

Po večeři odjeli Áda K. a Luky K., kteří zítra hrají kvalifikace MČR v Třebíči a tak nás do posledních dvou dní soustředění pokračuje 8. Zítra nás čeká ještě jeden tréninkový zápas s domácími Arrows. Kluci jsou dnešní výhrou natěšení, tak uvidíme, jak se to projeví na hřišti.


Den 4. - Déšť!

Už v noci začíná pořádně pršet a my se ráno probouzíme do slejváku. Ranní výběh absolvujeme v dešti bez triček a doufáme, že se počasí trochu umoudří. Po snídani je ale jasné, že se tužby nevyplní a my realizujeme náhradní program. 

Nedaleko od areálu je bazén a tak kluci mají vítanou změnu v podobě dopoledního řádění ve vodě. Vyhladovělí se vrhli na oběd a ještě jednou dáváme dešti šanci jestli se rozpustí. I tato naděje je po polední pauze v trapu a je jasné, že dnes už z baseballu nic nebude.


Den 3. - Bouřky na obzoru!

Od rána se nad námi kumulují mraky a stáváme do chladnějšího dne. Navzdory škaredým předpovědím, ale začínáme tréninky na plno a každá z tréninkových skupin se věnuje svému programu. Dopoledne tak klasicky vyplňujeme tréninkem vnitřního a vnějšího pole. Po obědě se rozdělení skupin již mění - catcherové se věnují svým dovednostem a společně s obranou zkouší obranu při obsazené 1. a 3. metě. Nadhazovači přidávají menší porci nadhozů a zbytek hráčů tréninkový zápas ze stativu. 

Zítra se pravděpodobně dešti nevyhneme a budeme muset najít náhradní program, jinak nám všechno klape podle plánu a kromě únavy se nám vyhýbají i zranění.


Den 2. - Trénujeme na plno!

Od dnešního rána se naplno rozeběhly všechny tréninky. Na začátku byli všichni hráči rozděleni na tréninkové skupiny a pustili se do tréninků. Jedna ze skupin celé dopoledne vyplnila pálkařským tréninkem, ostatní podle postů buď pilovali chytání luftů v zadním poli nebo naopak chytání míčů po zemi ve vnitřním.

Po obědě potom souhry ve vnitřním poli a honičky mezi metami. Někteří nadhazovači už začali házet v bullpenu, jiné čeká začátek házení až zítra. Na závěr dne ještě vybraní hráči Eagles sehráli zápas s domácími Arrows. Naše Ježky čeká přátelák pravděpodobně ve středu. 


Den 1. - Začínáme!

 Na srazu na našem hřišti se sešlo 10 hráčů připravených vyrazit na soustředění do Ostravy. Po zhodnocení množství zavazadel a redukci potřebných aut jsme se po pár minutách vše naložili a vyrazili. 

Po bezproblémové cestě a dvou zastávkách jsme dorazili do připraveného Arrows parku. Celkem se soustředění účastní 46 hráčů - 30 Eagles, 10 Ježků a pro doplnění 6 Arroews. Krátký čas na ubytování a vyrazili jsme na hřiště na první seznamovací trénink.

Mnozí se potřebovali po prázdninové pauze rozkoukat a nakoukat míče, trenéři si naopak zase nakoukat hráče, aby je mohli rozdělit do skupin. 

Po večeři už jen volno a přípravy na další den, kdy to konečně začne. Program bude určitě hodně náročný.