U13 | ČBP 2. MÍSTO

28.06.2023

Historický úspěch Ježků

O třetím červnovém víkendu vyrazil tým kategorie U13 reprezentovat jihlavský baseball na druhou nejvýznamnější soutěž, kterou byl Český baseballový pohár, tentokrát rozdělenou na českou a moravskou oblast. Hostitelem byl jako obvykle skvěle připravený a fanouškovsky přívětivý areál Hrochů Brno.

Rozlosování skupin dávalo naději, že by se Ježci reálně mohli probojovat do semifinále a v něm se utkat o přímý postup na Mistrovství ČR, který měli zajištěný pouze finalisté. K tomuto cíli také vše směřovalo.

Páteční program začal zápasy proti Technice a Hippos. V celém víkendu naše baseballisty zdobily silné nástupy do utkání, na které ne všichni soupeři dokázali zareagovat, což byl případ obou pátečních zápasů. V tom prvním vedení po první směně 9:2 celkem pohodlně dovedli k celkovému skóre 16:3 a v tom druhém vedení 5:2 přetavili v konečné vítězství 11:4. Velkým plusem bylo ušetření klíčových nadhazovačů pro závěr turnaje.

Po prvním dni bylo jasné, že máme semifinále jisté a tak sobotní dvojzápas s Hrochy byl pouze o tom, jestli do bojů o medaile vstoupíme z prvního nebo druhého místa. Dvě porážky 8:9 a 6:10 nakonec rozhodly o tom, že nás v neděli ráno čeká vítěz skupiny A Olympia Blansko. I přes to byl výkon v těchto zápasech příslibem, že do semifinále můžeme vstoupit se vztyčenou hlavou.

Olympia, která ve skupině vyhrála všechny své zápasy byla právem považována za favorita, ale Ježci, posílení teambuildingem u Čoča, nehodlali dát svou kůži lacino. Dugout, který prožíval zápas absolutně naplno, hnal své spoluhráče za největším úspěchem v historii klubu. V zápase nás zdobily zejména tři věci, na kterých byl konečný úspěch postaven : skvělý nadhoz – na 21 autů stačilo 88 nadhozů, kvalitní pálka – na hráčích bylo vidět, že chtějí pálit, že je zajímají hity a nikoli mety zdarma a v neposlední řadě absolutně jisté a bez chyb hrající pole, které spolehlivě odvrátilo veškeré útočné snahy blanenských. Výsledkem bylo konečné vítězství 5:3, postup do prvního ježčího finále v historii a přímý postup na MČR.

V odpoledním finále se na Ježcích projevila jistá nezkušenost s velkými zápasy i únava z těch předchozích a tak i přes nadějné vedení po první směně se nakonec museli smířit s porážkou 17:7. Nic to ale nemění na tom, že se jedná o velký úspěch tohoto týmu, který byl před dvěma roky na MČR kategorie U11 čtvrtý. Mistrovství republiky je před námi my k němu můžeme hledět s odhodláním.

Baseball je týmový sport, ale dva individuální úspěchy je zde třeba vyzdvihnout. Štěpán Švec získal v krátké době 2 medaile z ČBP : bronzovou s kategorií U11 a stříbrnou s kategorií U13,kdy byl v obou týmech důležitým členem základní sestavy. Silva Hanzalová byla v konkurenci dalších 150 hráčů vyhlášena nejlepším nadhazovačem turnaje, zejména díky skvělému výkonu v semifinále, kdy na kopci vydržela 6 směn a další 2 auty.

Díky všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Zejména trenérům, kteří hráčům neúnavně vštěpují lásku k tomuto úžasnému sportu a dokázali z nich dostat v danou chvíli to nejlepší. Svůj obří podíl na něm mají rodiče hráčů za vše, co sportování svých ratolestí obětují a samozřejmě vedení klubu a všichni podporovatelé, kteří pro hráče vytváří podmínky.

Dycky Ježci!!!