U13 | kvalifikace MČR

14.09.2021

Minulý víkend se naše nejstarší kategorie zúčastnila kvalifikace na MČR. Turnaji předcházela hodně zkrácená sezóna. Zimní příprava byla poznamenaná covidovými opatřeními a nemožností trénovat. Po několika ligových utkáních jsme nastoupili na turnaj ČBP který ČBA pojala jako kvalifikaci na kvalifikaci na MČR. 

Na ČBP poprvé spolu hrála spojená kategorie U13 a U12. V prvních zápasech se hledala optimální sestava. Prohrané zápasy s Nuclears a Draky nás mrzely, ale nebyly pro nás zásadní. Stěžejními pro nás byly zápasy proti Hippos a Klasiku Frýdek Místek. Oba zápasy jsme vyhrály - proti Klasiku v dost těžkých podmínkách v dešti a na mokrém hřišti. Tyto dvě výhry nám zajistili účast na KVA MČR. V absolutní pohodě jsme vyhráli nedělní zápas proti Arrows, zahráli jsme velice pěkný baseball a zajistili si lepší nasazení na KVA MČR. 

Během prázdnin proběhly individuální treninky s Čočem a spousta společných treninků nejstarších kategorií. Celé léto byla snaha trenérů udržet hráče v baseballové kondici. Po EBT a soustředění v Ostravě jsme plni očekávání jeli na turnaj B2S do Prahy. Cílem bylo vyladit sestavu na KVA MČR. V Praze jsme nevyhráli ani jeden zápas, z baseballu jsme neměli dobrý pocit. 

Na kvalifikaci na MČR jsme vyrazili o den dříve na Hlubokou. Večer jsme opékali buřty a splnými bříšky měli velkou předturnajovou poradu. Prvním soupeřem byl domácí tým Hluboké. Do zápasu jsme nastoupili s nejsilnější sestavou a zápas dobře rozehráli a získali několika bodový náskok. Soupeř začal v posledních dvou směnách náš náskok stahovat, ale Ježkům se podařilo uhájit těsnou výhru 12:11. Tato důležitá výhra nám dodala sebevědomí do dalšího zápasu proti Hrochům. Naše špatná pálka a chyby v obraně se projevily na výsledné porážce 0:15. Tato "studená sprcha" nás nakopla do rozhodujících nedělních zápasů. Proti týmu z Plzně jsme nepředvedli přesvědčivý výkon, ani pěknou hru, ale výhra 14:11 nás posunula na druhé místo ve skupině. 

Poslední - rozhodující zápas "o všechno" jsme hráli proti Arrows. Ježci si byli vědomi důležitostí zápasu a zodpovědnou obranou a výborným útokem sbírali doběh za doběhem. V jedné směně se nám dokonce podařilo otočit celý lineup. V útoku se hráčům podařilo několik dvoumetových odpalů a zápas byl okořeněn jedním hodně dlouhým homerunem. Porážkou Arrows 16:3 si nejstarší Ježci zajistili historicky první postup na MČR mezi 8 nejlepších týmů z ČR. 

Pro Ježky je to nová zkušenost, a jsou odhodláni na MČR bojovat a nedat svou ježčí kůži soupeřům zadarmo a některé i bodlinkami třeba popíchat. Závěrem děkujeme trenérům, hráčům a rodičům za podporu. 

Na MČR 17.-19.9. na Hluboké nám držte palce!!!