U13 | MČR 5. místo

21.09.2022

Během předešlého víkendu nastal vrchol našeho celoročního snažení a to v kvalifikaci vybojovaná účast na MČR U13. Pořadatelstvím turnaje byl pověřen klub Sokola Hluboká. Na jih Čech jsme se přesunuli již ve čtvrtek v podvečer. Po dobré večeři jsme měli meeting, kde jsme ladili poslední detaily před turnajem.

Turnaje se zúčastnilo 8 nejlepších týmů z celé ČR rozdělených do dvou skupin. Ježci byli rozlosováni do skupiny s Eagles Praha, Hrochy Brno a domácím Sokolem Hluboká.

Do turnaje jsme vstoupili v pátek dopoledne zápasem s pražskými Eagles. Náš vstup do zápasu byl vlažný, lépe řečeno hodně opatrný. Soupeř nás nechtěl podcenit, a proto na nás nasadil svého nejlepšího nadhazovače. V prvních směnách jsme nenašli odpověď na soupeřův útok. V polovině zápasu se náš útok podstatně zlepšil a díky dobré práci obrany se nám podařilo dotáhnout soupeře na rozdíl jediného bodu. V poslední směně při dvou autech jsme měli dokonce dva běžce ve skórovací pozici, ale naším odpalem do vnitřího pole, na který soupeř reagoval rychlým třetím autem, jsme zápas uzavřeli prohrou 7:8.Tato prohra nás velmi mrzela, protože jsme s Eagles hráli druhou polovinu zápasu hodně vyrovnaně.

Po obědě jsme nastoupili k odpolednímu zápasu s papírovým favoritem turnaje Cardion Hrochy Brno. Náš začátek zápasu byl v útoku opět velmi opatrný. Obrana hrála prakticky bezchybně. Několikrát se nám podařilo dostat běžce do skórovacích pozic, ale doběhy jsme dotlačit nedokázali. Soupeř potvrdil papírové předpoklady a porazil nás 11:1. Druhou prohrou v turnaji jsme přišli o možnost bojovat o účast v semifinále.

V sobotu dopoledne jsme nastoupili k poslednímu zápasu ve skupině proti domácímu Sokolu Hluboká. V chladném počasí jsme opět začali opatrně. Náš nadhazovač začal postupně od druhé směny plnit dohodnuté úkoly a Ježci se díky dobrému běhu po metách ujali vedení v zápase. Za zmínku stojí velmi obětavý zákrok hráče OF, který se při chytání luftu doslova vykoupal v kaluži na hřišti. Po tomto zákroku se plně projevil týmový duch Ježků, kteří pohotově pomohli suchým oblečením. Za vyzdvihnutí stojí i nadstandartní práce a skoro dokonalá hra našeho hráče na třetí metě. Zápas se pro nás dobře vyvíjel, a proto dostali šanci hrát i další hráči Ježků. Nevedli si špatně a zápas jsme dotáhli do vítězného kopce 7:4. Touto důležitou výhrou jsme si otevřeli dveře do nedělního zápasu o celkové páté místo.

V neděli jsme k poslednímu zápasu nastoupili po obědě. Soupeřem nám byl tým, který byl překvapením turnaje - pražská Kotlářka. Počasí se oproti sobotě podstatně zhoršilo a hned v první směně se zápas pro silný déšť přerušoval. Do posledního zápasu jsme nastoupili plní odhodlání ho vyhrát. Naše odhodlání se plně projevilo od třetí směny. Na náš útok se soupeři nepodařilo zareagovat a postupně jsme i přes drobné chyby v obraně zvyšovali náskok ve vedení. Zápas se měl hrát na sedm směn, byl však ukončen po šesté směně, kdy jsme již vedli rozdílem skóre. Naše poslední představení na MČR skončilo porážkou Kotlářky 11:1.

Dvě výhry na turnaji nás posunuly na celkové páté místo v turnaji. Po loňském osmém místě na MČR je letošní páté místo velkým úspěchem jihlavských Ježků U13. Díky celoroční poctivé práci všech hráčů a trenérů došlo ke kvalitativnímu posunu celé této kategorie. Naším pátým místem jsme předčili i našeho krajského rivala třebíčské Nuclears, kteří skončili až sedmí. Závěrem musíme ocenit naprosto profesionální a soustředěný přístup hráčů. Trenéři odvedli skvělou práci při přípravě týmu U13 a vytvořili takřka dokonalé zázemí pro herní pohodu týmu na MČR.

Letošního fantastického pátého místa jsme dosáhli díky celoroční soustavné a trpělivé práci našeho hlavního trenéra Čoča, která byla korunována perfektním vedením týmu při jednotlivých zápasech a kterému za ni patří velký dík. Závěrem děkujeme rodičům za podporu našeho týmu během MČR a celé sezóny.