U13 | MČR 8. MÍSTO

21.09.2021

Minulý víkend se naše nejstarší kategorie U13 zúčastnila v kvalifikacích vybojovaného MČR v baseballovém areálu na Hluboké.

MČR se tato kategorie zúčastnila poprvé v historii baseballového klubu Ježci Jihlava i baseballu v Jihlavě.

Naším cílem bylo získat co nejvíce zkušeností z vrcholného turnaje sezóny, herně ukázat, že v Jihlavě jsme schopni hrát dobrý baseball a na MČR se nedostali náhodou.

Abychom se pohodlně vyspali vyrazili jsme na turnaj již ve čtvrtek. Večer jsme opekli buřty na ohni a uskutečnili předturnajový meeting. Náš tým byl ve skupině s týmy Draků Brno, SaBaTu Praha a Tempo Praha. Do turnaje jsme vstoupili zápasem s pražským SaBaTem. První směny byly z naší strany velmi vlažné a velmi brzy se díky naším chybám v obraně a slabému útoku soupeř dostal do vedení. Svůj náskok soupeř neustále navyšoval. Provedené změny v sestavě již vývoj zápasu nezvrátily, vstup do turnaje se nám nevydařil a prohráli jsme vysokým rozdílem.

V druhém pátečním zápase nám byl soupeřem tým Draků Brno. V prvních směnách jsme byli Drakům rovnoceným soupeřem. S naším nadhozem se Draci těžce vyrovnávali. Bohužel díky chybám v obraně jsme poměrně vyrovnaný zápas o 5 bodů prohráli. Večer strávili hráči společně u ohně.

V sobotu byl naším soupeřem tým pražského Tempa. Do zápasu jsme opět vstoupili velmi vlažně. Banální chyby hráčů v obraně a slabá pálka umožnila soupeři vedení až o 8 bodů. Ve čtvrté směně se obraně povedlo zahrát několik kvalitních zákroků, které zvedli sebevědomí našich hráčů. V útoku se Ježkům povedlo naplnit mety a následným homerunem snížit bodový rozdíl. Od tohoto okamžiku se nám dařilo na pálce a to tak, že se našim hráčům podařilo otočit lineup. Další homerun korunoval úspěch. Ježci už ani na chvíli nezaváhali a otočili zápas do vítězného konce. Tato výhra zvedla v celém týmu náladu.

Naším posledním vystoupením na MČR byl nedělní zápas proti domácímu týmu Sokola Hluboká, který byl přímým soubojem o 7. místo. Do zápasu jsme nastoupili s perfektním nadhozem. Tento zápas byl soubojem nadhazovačů a catcherů obou týmů. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný s naším těsným vedením až do okamžiku kdy nás soupeř při obsazených metách propálil do zadního pole čímž se ujal vedení. Ježkům se i přes taktické střídání nepodařilo vývoj zápasu otočit a těsně prohráli 5:6.

Naše vystoupení na prvním MČR skončilo pro Ježky 8. místem. Je to úspěch nebo neúspěch? Pro náš tým jednoznačně úspěch - zařadili jsme se mezi prvních 8 týmů v ČR. Získali mnoho cenných zkušeností z nejvýznamnějšího turnaje v ČR a výrazně zapsali tým Ježků na baseballovou mapu ČR. Děkujeme všem hráčům, trenérům za odvedený výkon a reprezentaci klubu a rodičům za podporu týmu. Příští týden budeme držet palce mladším Ježkům na jejich MČR.