U13 | Soustředění Trnava

25.08.2022

V minulém týdnu měla naše kategorie U13 svoje soustředění, které by se dalo nazvat mezinárodním a to na baseballovém stadionu Trnavských Angels. Soustředění se zúčastnili prakticky všichni hráči U13 - byly pouze 2 omluvenky, a byli doplněni nejzkušenějšími hráči nižší kategorie U11. V neděli odpoledne vyrazilo do Trnavy celkem 18 hráčů v doprovodu 4 trenérů. Po 3 hodinové cestě nás v Trnavě uvítalo velké horko a domácí baseballista, který nás seznámil s fungováním celého areálu. Hráči si rozdělili místa ke spaní a následoval úvodní meeting soustředění, kde jsme si vytýčili cíle a stanovili plány na celý týden.

Pondělí: 
Po výborné snídani - buchet od maminek, následoval první dopolední blok tréninků. V jeho úvodu jsme se seznámili s novými kamarády - baseballisty Angels a jejich trenéry. Dopolední část byla vyplněna kruhovým tréninkem, kde jsme na jednotlivých stanovištích trénovali jednotlivé baseballové dovednosti. Naši hráči se seznámili ještě s jedním novým kamarádem a to IRON MIKEM. Tento nadhazovací stroj nám dělal věrného společníka po celé soustředění. Po dobrém obědě a poledním odpočinku následovalo druhé kolo tréninků. Po večeři jsme hráli týmové hry.
Úterý:
Po snídani jsme absolvovali další kruhový trénink baseballových dovedností, tentokrát i s využitím velkého mužského hřiště. Před obědem jsme již hráli fungo game. Vzhledem k vzrůstajícím teplotám jsme měli delší polední odpočinek, po kterém následoval nový kruhový trénink dalších dovedností. Před večeří si hráči zahráli pálkařskou vyřazovací hru - "vraždu". Po večeři jsme hráli další týmové hry.
Středa:
Dopoledne jsme využili k dalšímu kruhovému tréninku a zakončili fungo game s nácvikem herních situací. Po obědě jsme odehráli dva přátelské zápasy. První s Trnavskými U13 a druhý se slovenskou reprezentací U12. Po večeři jsme hráli společenské hry, které prověřili naše znalosti pohádek a dětských filmů, odhadu a míry rizika, kterou jsme ochotni podstoupit.
Čtvrtek:
Dnešní program jsme přizpůsobili neustále vzrůstajícím teplotám a po dopoledním kruhovém tréninku jsme odpoledne vyrazili na koupaliště. Někteří hráči našli odvahu a strávili již druhou romantickou noc v dugoutu nebo pod pergolou s výhledem na hvězdy. Pátek:
Dopoledne jsme věnovali poslednímu kruhovému tréninku. Po obědě jsme hráli fungo game, začali balit a čekali na rodiče až pro nás přijedou. Čekání nám zkomplikovala velká bouřka se silným deštěm.
Ze soustředění odjíždíme unavení a s pocitem dobře odvedené práce za těžkých podmínek - vysokých teplot až 36°C. Natrénovali jsme spoustu nových a zdokonalili mnoho již nám známých baseballových dovedností. Ježci navázali nová přátelství s trnavskými hráči. Těšíme se na první podzimní zápasy a vrchol sezóny, kdy se pokusíme postoupit z kvalifikace na MČR.