U13 | Kvalifikace MČR 

12.09.2022

První zářiový víkend se náš tým U13 zúčastnil kvalifikace na MČR.
Kvalifikačnímu turnaji předcházela účast týmu na turnaji B2S v Praze. I přes nepříznivé počasí se nám podařilo odehrát 5 zápasů s různými soupeři z celé ČR a týmem Baseballové Akademie Německa. Celý turnaj jsme podřídili hledání optimální sestavy a přípravě na kvalifikační turnaj na MČR. Kvalifikace na MČR se hrála v Brně na Hroších. V základní skupině jsme měli nalosované týmy pražské Kotlářky, Sokola Hluboká a Hippos Brno.


Do turnaje jsme vstoupili zápasem s Kotlářkou. Naši nadhazovači, které jsme po malém počtu nadhozů střídali odvedli skvělý výkon. Hra v obraně byla v prvních směnách opatrná a postupně se zlepšovala. První zápas jsme vyhráli 8:1. Po poledním odpočinku a sledování potenciálních soupeřů jsme nastoupili k druhému zápasu proti Sokolu Hluboká. Na nadhozu jsme nastoupili s naším reprezentačním nadhazovačem, kterému se dařilo nepouštět pálkaře soupeře na mety. My jsme se také zlepšili na pálce a v druhé směně jsme se ujali vedení. Následovaly vyrovnané směny, kde se nám již podařil pouze jeden doběh. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce 5:2 i díky výkonu clousera na kopci.


S dobrými pocity ze dvou vítězství jsme odjížděli domů se vyspat na poslední zápas. K tomu jsme nastoupili po mírném dešti v neděli dopoledne. Na soupeře Hippos jsme nastoupili opět s kvalitním nadhozem. Solidní výkon na kopci podpořený úspěšnými nástupy celého týmu na pálce nás zaslouženě odměnily získanými doběhy a postupně navyšovaným vedením. V zápase jsme prováděli častá střídání tak, abychom vyzkoušeli další varianty sestav. V zápase jsme zvítězili přesvědčivě 7:1.

 
Tato tři vítězství nás posunula přímo na MČR bez nutnosti čtvrtého kvalifikačního zápasu. Kategorie U13 Ježků dosáhla historického úspěchu a prozatím tak vyrovnala klubové maximum v podobě postupu mezi 8 nejlepších týmů v ČR-U13 a co víc, dokázala postoupit na MČR bez porážky v kvalifikaci. Na turnaji v Praze i na kvalifikaci v Brně Ježci U13 dokázali, že jsou týmem, se kterým soupeři musí počítat a vybudovali si u nich respekt. Následujících 14 dnů do MČR využijeme k kvalitním trénikům tak, abychom na MČR odjeli co možná nejlépe připraveni. 

Děkujeme všem hráčům za odpovědný přístup, za předvedenou hru i pro tým neméně důležitou práci v dugoutu. Děkujeme trenérům za obětavou práci a servis pro tým. Díky patří rodičům za podporu na turnaji.
Závěrem děkujeme Čočovi za skvěle odvedenou trenérskou práci, která ne malým dílem přispěla k tomuto úspěchu. Věříme, že pro celý klub Ježků je to začátek nové ještě úspěšnější éry.