U13 | Úspěch Ježků U13 na ČBP

21.06.2022

Úspěch Ježků U13 na ČBP

O minulém víkendu se druhá nejstarší ježčí kategorie zúčastnila ČBP U13. Turnaji předcházela pilná příprava na ligových zápasech, na vítězném turnaji "O pohár města Ostravy" a prestižním turnaji PG v Brně. Účast na turnaji si Ježci museli vybojovat v květnové kvalifikaci ve Frýdku Místku, kde postoupili ze skupiny z prvního místa. Postup si zkomplikovali prohrou takřka vyhraného zápasu s domácími baseballisty Klasiku F.-M.

V rozhodujícím posledním zápase ale Ježci nezaváhali a postup na ČBP vybojovali výhrou nad Olympií Blansko. Na ČBP tým odjel již ve čtvrtek, aby večer před prvními zápasy mohl probrat strategii, sestavy a připravit se v klidu na první zápasy. Bohužel Ježky na tomto turnaji provázela velká marodka, která komplikovala vytvoření optimální sestavy. Několik hráčů je zraněných již delší dobu - loket házecí ruky, někteří se zranili těsně před turnajem. Na turnaj Ježci neměli k disposici "jedničku" catchera a"dvojku" nadhazovače.

Ježci byli rozlosováni do skupiny "B" s Draky Brno a Arrows Ostrava. Pokud jsme chtěli hrát o lepší umístění než 9. místo znamenalo to neskončit ve skupině poslední. První zápas s Draky se Ježkům vůbec nevydařil. Hráčům se vůbec nedařilo v útoku - za celý zápase nám běžci dostali nejdále na druhou metu, a obrana dělala spoustu chyb. Nadhazovači byli opatrní. První zápas jsme prohráli 0:21 ... slovy trenéra Draků "bylo to až moc kruté".

Do druhého zápasu Ježci nastoupili po dobrém obědě plni odhodlání změnit styl hry. Nadhazoval náš nejlepší nadhazovač, na tento zápas Ježci vsadili vše, kromě nejlepšího nadhazovače i vzhledem k marodce nejsilnější možnou obranu. První směna byla z naší strany opatrná a prohráli jsme ji. V dalších směnách se ale hra Ježků začala zlepšovat a režii zápasu zcela převzali.

Tým se zklidnil, začal si věřit a zápas dotáhl do vítězného konce 16:10. Úspěch Ježků byl okořeněn výborným výkonem Šimona Staňka na nadhozu a perličkou v podobě jeho prvního homerunnu. První den Ježci ukončili s pocitem, že druhé místo v základní sestavě je ušetří sobotního horkého počasí, protože dle postupového klíče nás čekal v sobotu jen jeden zápas. V sobotu Ježkům turnajový klíč přiřadil těžkého soupeře Eagles Praha. Na přípravném turnaji v

Ostravě jsme sice dokázali rozdělené týmy Eagles porazit, ČBP je ale zcela jiný turnaj. Eagles Ježkům prokázal čest v podobě nasazení svého nejlepšího nadhazovače. Zápas to byl velmi těžký. Náš útok nedokázal správně reagovat na nadhozy soupeře a pro většinu našich pálkařů to

znamenalo strikeouty. Ježci nenašli recept na hru Eagles. Naše obrana sice dělala minimum chyb, při našem špatném útoku to znamenalo konečný výsledek - prohru 1:10. I když Ježci zápas prohráli, byli pochváleni trenéry za od začátku turnaje nejlépe odehranou obranu. Po tomto zápase Ježci odjížděli ze hřiště s vědomím, že v neděli se poperou o umístění ve skupině 5. - 8. místo a z toho vyplývající nasazení do kvalifikace na MČR.

V neděli byli prvním soupeřem Ježků brněnští Hippos. Do zápasu Ježci nastoupili se svým 3 nejlepším nadhazovačem a vzhledem k marodce nejsilnější možnou obranou. Ježkům se celkem dařilo na pálce a dobře hrála obrana, která umožnila soupeři pouze jeden doběh. Naši běžci každou směnu učinili minimálně jeden doběh. Zápas skončil výhrou Ježků 9:1.

V neděli bylo v Brně spalující horko, proto Ježci trávili většinu času před posledním zápasem pokud možno ve stínu. Poslední zápas s Olympií Blansko začal s více jak hodinovým zpožděním protože se na hřišti protáhl předcházející zápas až do tiebreku.

Poslední zápas byl rozhodující pro nasazení do KVA MČR i pro umístění v turnaji. I když Ježci nasadili méně zkušeného nadhazovače, dařilo se jim postupně jít v zápase do vedení. Obrana zaznamenal několik velice pěkných zákroků a zápas směřoval do vítězného konce. V poslední směně ale museli Ježci při dvou autech a stavu 10:5 těsně před koncem utkání vystřídat nadhazovače. Nový nadhazovač bohužel neunesl tíhu zápasu a nedařilo se mu házet striky. Špatnými nadhozy umožnil dorovnat soupeři pomocí volných met BB stav zápasu až na 10:9, kdy konečně přišel ten poslední 3 out a Ježci vyhráli i poslední zápas.

Ježci U13 svým vybojovaným 5. místem v ČBP dosáhli na v historii klubu nejlepší umístění v ČBP. Na to v jakých podmínkách hráči trénují, že díky rekonstrukci domácího hřiště nemají kde pořádně trénovat je to úspěch obdivuhodný. V očích soupeřů se Ježci zapsali jako tým se kterým je nutno začít počítat a nepodceňovat ho. Všem hráčům v týmu je ale jasné, že do podzimního MČR musí na spoustě věcí zapracovat a zlepšitje.