U15 | ČBP 5. MÍSTO

19.06.2023

ČBP U15 - Ostrava / Frýdek-Místek

V uplynulém víkendu se naše nejstarší kategorie účastnila moravské části ČBP. Přihlášených bylo 8 týmů z celé Moravy. Ježci byli rozlosováni do frýdeckomístecké skupiny spolu s domácím Klasikem, Olympií Blansko a favorizovanými Hrochy Brno.

Na turnaj jsme odjížděli se smělým plánem umístit se nejhůře na sedmém místě a tím si zajistit účast na podzimní KVA MČR. Dosavadní průběh sezóny napovídal, že náš cíl nebude vůbec jednoduché splnit. Rozpis turnaje byl stanoven tak, že o našem cíli mohl rozhodovat až poslední zápas což jsme nechtěli dopustit.

První zápasy v pátek na Klasiku přerušil déšť a nezpůsobilé hřiště. Technický komisař rozhodl o pro nás neplánovaném přesunu do Ostravy na extraligové hřiště Arrows. Začínali jsme hrát až ve 20.15, takže Ježci okusili zápas " pod světly". První směnu zápasu s Olympií nás podržel nadhazovač s catcherem a skvělá hra obrany. Bohužel v další směně nám soupeř naplnil mety a odpalem k HR plotu se ujal vedení v zápase. Vedení každou další směnou pomalu zvyšoval. Ježci nedokázali zaútočit, nemohli jsme se opřít o naší pálku. Když už se Ježkům povedlo naplnit mety, tak nedokázali dotlačit doběhy. První doběhy Ježci zapsali až ve čtvrté směně. Bohužel to byly jediné dva doběhy atak jsme v prvním zápase zaznamenali prohru 2:9.

V sobotu byl naším prvním soupeřem domácí Klasik. Zápas jsme zahájili dvěma doběhy v první směně, což nám zvedlo sebevědomí. Opět nám skvěle pracoval nadhazovač s catcherem, doplněni dobrou hrou obrany. Dařilo se držet soupeře na metách, a hlavně bez doběhů. Naší slabou stránkou se opět ukázala pálka. Až v páté směně se nám podařilo obsadit druhou a třetí metu, a skvělým odpalem našeho nejlepšího pálkaře až k HR plotu dotlačit 3 doběhy. Soupeř nato odpověděl dvěma doběhy a začal nás dotahovat. Trenéři takticky dvakrát vystřídali nadhazovače a tím se Ježkům podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce – 5:4.

Druhý sobotní zápas jsme nastoupili proti favorizovaným Hrochům. Naší slabinou byla opět pálka, a několik našich chyb při baserunningu umožnilo soupeři zvyšovat vedení v zápase. V poslední směně se nám podařilo naplnit mety a několika dobrými odpaly dotlačit 4 doběhy a tím zápas ukončit důstojnou prohrou s favoritem turnaje 4:9.

Po skončení zápasu jsme netrpělivě vyhlíželi soupeře na 4. místě ostravské skupiny. Nakonec to byla Technika Brno. Trenéři hned po zápase s Hrochy začali plánovat taktiku na zápas s Technikou. Posílen poslední ligovou výhrou byl tým optimisticky naladěn. Mírné sebevědomí nám dodával dostatečný počet kvalitních nadhazovačů do nedělních zápasů o celkové umístění. Od technického komisaře jsme očekávali informaci o tom, kde budeme v neděli hrát, ale…

Opět zaúřadovalo počasí a nezpůsobilé hřiště tentokrát v Ostravě. Od technického komisaře jsme se dozvěděli, že se mění zápasový klíč a v neděli již budeme hrát jenom jeden zápas proti 3. týmu ostravské skupiny o páté místo. Odcházeli jsem na večeři s vědomím, že naším soupeřem o páté místo budou Arrows. Trenéři museli změnit sestavy, protože v týmu bylo několik zraněných hráčů, a zároveň díky redukci zápasů měli Ježci dostatek nadhazovačů.

Do zápasu vstoupili Ježci s mírnou nervozitou a tak první směna skončila bez doběhu. Ve 2. a 3. směně jsme zapsali 3 doběhy, soupeř ve 3. směně dorovnal skóre. V dalších směnách ježkům selhala pálka a soupeř se ujal vedení. Trenéři opět provedli taktické střídání nadhozů a tentokrát i postů v obraně. V 6. směně se nám začalo dařit plnit mety a i se zlepšila pálka a podařilo se nám dotlačit 5 doběhů. Zápas jsme ukončili 3 rychlými auty v obraně a vítězstvím 9:7. Celkově Ježci U15 vybojovali 5. místo v turnaji, což je pro naší nejstarší kategorii historicky nejlepší umístění na velkém turnaji. Zároveň si Ježci pojistili účast na podzimní KVA MČR U15.

Pro celý tým, hráče i trenéry je 5. místo obrovskou motivací do dalšího trénování a přípravy, zejména na zářiovou KVA MČR.
Závěrem musíme poděkovat rodičům za podporu a všem hráčům i trenérům za obětavost.