U15 | KVALIFIKACE ČBP

23.05.2022

O předposlední květnovém víkendu se Ježčí U15 vydaly zabojovat o postup do ČBP. Tým byl doplněn několika hráči z U13. Čtyřčlenná tabulka nabízela jednoduchý, leč krutý postupový klíč: první dva berou vše, třetí a čtvrtý nic. Na Strawberry field v Blansku se sešli tyto týmy - místní Olympia, Ježci, Technika Brno a Arrows Ostrava.O první zápas turnaje se postarali Ježci a Olympia. Po velké motivaci a nahecování se Ježkům dařilo hrát svou obranu takřka bez chyb a postupnými krůčky a několika povedenými odpaly jsme se dostali až ke konečnému skóre 5:0 pro Ježky! Blansko nás několikrát ohrožovalo naplněnými metami, ale tato hrozba se vždy podařila odvrátit a utkání jsme odehráli s čistým štítem.
Dlouhou dvouzápasovou pauzu jsme vyplnili sledováním našich budoucích soupeřů a jejich skautingu.

 
V podvečerním zápase jsme se utkali s Arrows. Vývoj skore byl jako na houpačce. Bohužel po několika chybách v obraně se výsledek zastavil na hodnotě 5:4 pro Ostravaky.
Sobotní den skončil zajímavě - všechny týmy mají po jedné výhře a jedné prohře. Zítra tedy začínáme od nuly.Poklidnou noc jsme strávili v chatkách v Jednovnickém kempu Olšovec. V ranním zápase jsme se utkali "o všechno" s Technikou. Brněnský tým si na nás schoval nejrychlejší nadhoz v turnaji a Ježci se s tímto faktem nedokázali na pálce srovnat. Dlouhou dobu svítilo na výsledkové tabuli skore 2:1 pro Techniku a nic nebylo ztraceno. V předposlední směně však pozdější vítěz urval 5 bodů na konečných 7:1.Turnaj jsme dohráli zápasem s Olympií, ve kterém už o nic nešlo. Tímto faktem i nastřádanou únavou a vyházeností nadhazovačů byla ovlivněna i samotná hra. Ani jeden z týmu nepředváděl tak kvalitní baseball jako doposud. Do hry se samozřejmě dostali i k hráči, kteří nedostali tolik prostoru. 

Turnaj jsme zakončili prohrou 12:4.Na ČBP jsme tak nepostoupili. Nicméně jsme v očích soupeřů i dalších lidí, co se v baseballu pohybují, zanechali velice pozitivní dojem a trenéři tak mohli přijímat gratulace za předvedenou hru a vzestupnou tendenci v kvalitě hráčů nejstarší Ježkovské kategorie.