U7-U9 | Soustředění Křižanov

29.08.2022

Přestože předpovědi počasí nám letos vůbec nepřály, zúčastnilo se letošního 8. ročníku soustředění v Křižanově rovných 80 účastníků a zase nám všechno klaplo, tak jak mělo.

Den 1. - Pátek

Příjezd a ubytování se nám daří zvládnout poměrně rychle. Po rychlé kontrole, jestli mají všichni kde spát, můžeme na večeři i o půl hodiny dříve, abychom měli více času na první program. Protože nás stále straší předpovědi počasí, tak trochu upravujeme pořadí programu a nezvykle hned první aktivitou je tenisáková bitva - děti sice úplně nepochopily, že cílem hry je ukrást soupeřům/rodičům všechny kužely, ale stačilo, že mohly vybít co nejvíce rodičů, hlava nehlava. 

Den 2. - Sobota

Sobotní ráno a dopoledne tradičně zahajujeme společným výběhem a rozcvičkou, na kterou navazuje dopolední tréninkový blok. Čtyři tréninkové skupiny se pravidelně střídají na čtyřech stanovištích, kde kromě pálky tentokrát trénují hlavně polařské dovednosti. Stranou nezůstávají ani rodiče, kteří mají možnost zjistit, jak s dětmi mohou trénovat.

Po obědě jdeme na zápasový blok. V areálu se nám daří postavit celkem tři hřiště na kterých se odehrávají vyrovnané zápasy. Nakonec nám jednotlivé zápasy a druhý tréninkový blok zaberou čas až do večeře.

Den 3. - Neděle

Nedělní dopolední blok byl ve znamení soutěží a výzev, kdy se na jednotlivých stanovištích soutěžilo v odpalu do dálky, chytání groundballů i luftů. Před obědem stíháme ještě jednu běhací hru - surovinovku. Po obědě pak už jen rychlé zápasy dětí proti rodičům a trochu a závěrečný odjezd.