U9 - Hrotovice podruhé

24.02.2019

Kategorie U9 podruhé vyrazili do Hrotovic, kde odehráli 3 náročná utkání.

Nuclears Třebíč Ježci Jihlava 11 : 6

Výsledek pro Ježky vypadá docela hrozivě, ale do konce třetí směny byl zápas vyrovnaný a Třebíč vedla o jediný bod 4:3.

Rozhodla dohrávka 4 směny, kdy Třebíč doběhla pro 5 bodů. V páté směně se nám dařilo, na pálku se dostalo 8 hráčů a doběhli jsme pro 3 body.Přestože byl již zápas rozhodnutý, Třebíč dohrála pátou směnu na pálce a připsala si další 2 body.

Takže sice výsledek nic moc, ale herní projev týmu byl velice pěkný - když pominu výpadek naší obrany v té čtvrté směně.

Olympia Blansko Ježci Jihlava 14 : 4

Po dvouhodinové pauze, kdy jsme si zašli na oběd, jsme nastoupili proti nejkvalitnějšímu týmu z Blanska. Před zápasem jsme se snažili hráče vyburcovat ke koncentraci. Bohužel se stalo čeho jsme se obávali.

V prvních třech směnách se pouze dvou našim hráčům podařilo dostat na první metu, v jednom případě na error Blanského hráče. V dalších směnách to už bylo o trochu lepší a pokaždé jsme doběhli pro dva body.

Naopak hráči Blanska nám ukázali jak se má hrát baseball. V útoku parádní technika na pálce (5 dvoumetových odpalů), v obraně rychle sebrané míče a přesné, rychlé příhozy na mety. Ani se nechce věřit, že to jsou devítky které ještě v loňské sezóně pálili ze stativu.

Ježci Jihlava Technika Brno 10 : 2

Našim posledním soupeřem byla Technika zřejmě se spoustou nováčků. V první směně se nám ještě moc nedařilo a soupeř si druhým pálkařem dokonce doběhl pro první bod, ale v druhé směně se Ježci konečně probudili a doběhli pro 5 bodů. V dalších směnách jsme pak postupně navyšovali skóre a soupeř si pro svůj druhý bod doběhl až v poslední směně.

V turnaji jsme se umístili na třetím místě, za suverénním Blanskem a druhou Třebíčí.