Youth Czech Talent Hrotovice 2019

13.02.2019

V sobotu 9. února se v Hrotovicích konal již čtvrtý ročník Youth Czech Talent. Za Ježky se v mladší kategorii (r. 2009) zúčastnil Lukáš Kosellek a společně se 16 spoluhráči sbíral svoje první reprezentační zkušenosti.

Více o akci pohledem trenéra Filipa Procházky:

Po zahřívací části následovalo rozházení a poté rozdělení do skupin. U10 byla rozdělena do tří skupin a absolvovala dopolední program na jednotlivých stanovištích - infield, nadhazovaní a pálení v kleci -, vždy po třiceti minutách. V odpolední fázi jsme U10 rozdělili na dva týmy. Po rozházení došlo na soutěž v běhu po metách (dvoumetový odpal) a následovalo exhibiční utkání v coach pitch. Vyrovnané klání se skvělými zákroky v obraně a parádními odpaly nerozhodla ani dohrávka zápasu, kdy za stavu 6:6, 0 autů a obsazené 3. a 2. metě udržela obrana pevné nervy a třemi auty za sebou ukončila zápas. Věříme, že se akce mladým baseballistům líbila a motivovala je k poctivému trénování v domácích klubech. Čtyřem hráčům z předchozího ročníku (Sobotka, Kubelka, Chromý, Hanuš) se letos podařilo probojovat do širšího reprezentačního týmu mezi posledních 29 hráčů.

Kategorie U12 byla rozdělena do čtyř skupin. V prvním bloku hráči absolvovali čtyři různá stanoviště - trénink ulívek, zadopolařské cvičení a dvě kondiční fyzia -, vše po dvaceti minutách. Po krátké pauze na svačinu následoval druhý blok, ve kterém bylo zahrnuto nadhazování v bullpenu, pálení v kleci ze stativů, kde se hráči snažili trefovat vnitřní šev míče a prodloužit dráhu barelu pálky v ose letu míče. Infield byl zaměřen převážně na zpracování různých odskoků a rychlý transfer do správné odhodové pozice. Rotaci uzavíralo třetí fyzio.

Po obědě nás čekal závěrečný blok. Mladší kategorie dohrála napínavý zápas a na starší čekala herní fáze. První dvě skupiny odehrály tři zápasové směny a nadhazovači se vždy po každém odehraném inningu vystřídali. Třetí skupina měla závěrečné fyzio zaměřené převážně na mobilitu, zatímco čtvrtá pilovala švihy v pálkařské kleci. Do toho všeho absolvovalo osm hráčů speciální catcherovský trénink. Na závěr nabitého a náročného dne si to hráči rozdali mezi sebou v přeskoku přes švihadlo.


Dvě série po sto opakováních byly obohaceny o třetí dobrovolnou, kterou absolvovali všichni hráči bez výjimky. Ukázalo se, že někteří poctivě trénují a kondiční příprava je součástí jejich programu. Přesto se našli tací, již byli zaskočeni.

Reprezentaci žáků čeká v létě velice náročný program, o náročných podmínkách na MS jsem již hovořil a psal. Něco podobného zažil loni na podzim tým U23 na MS v Kolumbii, viz rozhovors Vladimírem Chlupem. Abyste okusili vlhkost a teplo, tak naprosto ideální jsou různé typy saun. Ve welnessech si dnes můžete vybrat. Jednak zlepšíte regeneraci, organismus se otužuje a je schopen se i lépe adaptovat na střídavé teploty, viz překlimatizovaný hotel či autobus, kde je 16-18 stupňů a venku pak 35 s jinou vlhkostí.

Další akce U12 je naplánovaná na sobotu 2.3.2019 v nové hale Tempa Praha. Sraz hráčů bude v tradičních 9:30. Těšíme se, že uvidíme další zlepšení, skvěle připravené hráče a hráčky, kteří se těší na další výzvy.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat všem trenérům, kteří na akci pomáhali a věnovali svůj čas mladým šikovným hráčům. Kondiční část včetně warm upu a cool downu probíhala pod vedením zdatných cvičitelek Lenky Landové a Ivy Whitten, bunting a infield měl na starosti zkušený lišák Jakub Hajtmar, s nadhazovači pracovali Radim Chroust (nejlepší nadhazovač letošní základní části extraligy), Matouš Procházka a Tomáš Zachoval, infield U10 a závěrečnou exhibici dokázali na remízu ukočírovat Jakub Ventruba a Mako Takeda. S kečry společně blokoval reprezentační zadák a nejlepší polař extraligy Petr "Koblich" Čech a pálkaře dirigoval všestranný "Iron Man" Přemek Chroust.

Zdroj: web ČBA (https://www.baseball.cz/clanek-6546/youth-czech-talent-hrotovice-2019)